Про це мовиться у звіті фахівців американського Інституту вивчення війни. Ще 14 лютого розвідка країн-членів НАТО помітила, що Росія зосереджує літаки і вертольоти поблизу російсько-українського кордону.

Дивіться також Без західних винищувачів: як Україна протидіє російській авіації

Аналітики припустили, що російські винищувачі можуть підтримати наземний наступ. Тим часом високопоставлений чиновник НАТО повідомив, що 80% російських повітряних сил залишаються недоторканими і що російські війська намагаються вивести з ладу українську протиповітряну оборону, готуючись до масштабної кампанії із завдання ударів.

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 16 лютого, що кількість російських вильотів зросла за останній тиждень до рівня, який востаннє спостерігався влітку 2022 року, але зазначило, що російські сили не збільшили свою повітряну присутність в Україні, і оцінило, що російські сили навряд чи готуються до тривалої повітряної кампанії.

Чи вистачить Україні сил, аби протидіяти новому ракетному удару

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що чинні можливості української протиповітряної оборони не є достатніми для протидії новій хвилі повітряних атак, але заявив, що немає жодних ознак неминучої масованої російської повітряної атаки.

Остання масована атака України

  • У ніч проти 16 лютого Росія випустила по Україні 36 ракет. Відомо, що вони використовували крилаті ракети Х-101/Х-555, "Калібри" та Х-22. Українські військові знищили 16 ракет.
  • Відомо про приліт в Павлограді, де загинула 79-річна жінка, а також було семеро постраждалих. Ще 3 російські ракети влучили в один з об'єктів на Львівщині. На щастя, минулося без жертв та постраждалих.
  • Загалом дії окупантів свідчать, що вони готуються та намагаються змінити ситуацію на фронті у будь-який спосіб, використовуючи різні засоби.