Про це 24 каналу розповів політичний та економічний експерт Валерій Клочок. За його словами, після перемоги України постане питання створення безпекової дуги в Європі.

Зверніть увагу До кордону ЄС та НАТО росіяни вже не дійдуть, – Піонтковський

Роль Британії у допомозі Україні

Клочок вважає, що очільниця МЗС Великої Британії Ліз Трасс, яка є кандидаткою на посаду прем'єрки країни, таки очолить британський уряд.

Її заяви є доволі однозначними. І в частині підтримки України вона буде дуже послідовна,
– сказав експерт.

На його думку, було б дуже добре, якби ситуація з Великобританією далі розвивалася дещо в іншому ключі, який би сприяв нам у зміцненні оборонних можливостей. Мовиться про ідеї, які свого часу озвучував Борис Джонсон у частині створення нового оборонного союзу. Таке утворення у формі Балто-Чорноморського союзу могла би очолити саме Британія.

Клочок зауважив, що не можна говорити про те, що Британія надала Україні набагато більше допомоги, ніж, наприклад, Європейський Союз. Але позиція Лондона має набагато більше значення, як вага у сприянні перемоги України над росіянами. Адже головне послідовність позиції.

Ну і плюс до того, будемо сподіватися, що Борис Джонсон очолить НАТО і тоді наше питання з ПДЧ і членством буде розв'язане набагато швидше,
– заявив він.

Експерт вважає, що нашій владі треба наполягати на вступі в НАТО, щоб можна було як мінімум отримати Балто-Чорноморський союз.

Клочок про новий союз для стримання путіна: дивіться відео

"Після перемоги постане питання створення безпекової дуги"

Клочок розповів, що ще понад 100 років тому в Європі говорили про балто-чорноморську дугу. Тому що вже тоді усвідомлювали небезпеку поширення росії на захід Європи. Час від часу до цієї ідеї повертаються.

Це називається природа. Природа просто змушує ці країни говорити і думати про необхідне створення нового відмінного від НАТО союзу, який би стримував сьогодні 147-мільйонну орду, яка просто суне на Західну Європу. І таким бар'єром може бути лише подібна дуга від Балтійського до Чорного моря, в тому числі й Туреччина,
– наголосив він.

Тим паче, зауважив експерт, треба визнати, що Євросоюз веде мову про оборонну стратегію, але він весь час відмовляється її реалізовувати. А на тлі війни росії проти України таке питання є надактуальним.

Але після перемоги створення такої безпекової дуги постане, воно й нині нікуди не дівається. І Європейський Союз просто буде вимушений на це зважитися,
– вважає Клочок.

Наразі ж, на його думку, Британія не говорить про це через те, що ключову роль у вирішенні долі України і в нашій перемозі відіграють насамперед США. Тому що їхня місія у світі є визначальною.

Більше про Україну і НАТО: останні новини

  • Олексій Резніков розповів, що у 2008 році США були готові взяти Україну та Грузію до НАТО. Однак одна європейська країна виступала категорично проти цього.
  • Напередодні російського вторгнення Олаф Шольц запевняв путіна, що найближчим часом Україна не стане членом НАТО. Втім, не це спонукало країну-агресорку розв'язати повномасштабну війну.
  • Широкомасштабна війна, яку росія розпочала проти України у лютому 2022 року, безповоротно змінила політичну психологію всього Північноатлантичного альянсу. На саміті в Мадриді лідери НАТО визнали росію найсерйознішою і безпосередньою загрозою.

Вас може зацікавити – путін готувався воювати з НАТО: дивіться відео