Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".
Передусім, американському лідеру можна дорікнути невиконанням низки передвиборчих обіцянок. Одна з них – стіна на кордоні з Мексикою, яку Трамп обіцяв звести як захист від нелегальних емігрантів. Тут, щоправда, був один суттєвий нюанс – оплатити будівництво, за задумом Трампа, мала Мексика, яка навідріз відмовилася це робити. Історія призвела до погіршення стосунків із президентом Мексики Енріке Пенья Ньєто, який навіть скасував запланований до США візит.
Читайте також: США будують прототип стіни на кордоні з Мексикою: назвали причину
Іще одна обіцянка Трампа провалилися через несхвалення її Сенатом. Мова про скасування впровадженої Бараком Обамою програми медичного страхування Obamacare. Трамп давно і послідовно нападав на реформу Обами, котра забороняла страховим компаніям відмовляти вагітним і хронічним хворим в отриманні страховки, а особам до 26 років дозволяла користуватися страховками батьків. Найбідніші (з річним доходом трохи більше 16 тисяч доларів на рік) отримували страховку безкоштовно, хоча по суті їх субсидувала держава та люди з середнім і високим достатком.
Республіканці під проводом Трампа пропонували скоротити пряме державне субсидування тяжкохворих і літніх людей, а сам президент США запропонував американцям самостійно вибирати свої поліси. Проти подібної реформи кілька разів виступали члени його власної партії. Вони ж й підрахували: якщо реформу під назвою "Найкращий план охорони здоров'я" ухвалять, то без страховки залишаться 24 мільйони американців, а до 2026 року їх стане вже 50 мільйонів. За час правління Трампа Конгрес встиг підтримати його ініціативу, але сенату проект не сподобався – проти виступили не тільки демократи, але і троє впливових сенаторів-республіканців.
Із чим Трамп впорався, так це зі зниженням податків, проте й тут є одне суттєве "але". Від його програми Tax Cuts And Jobs Act основну вигоду отримають багаті американці. Представники ж середнього класу і бідняки не матимуть від трампових новацій жодного зиску. Нульова ставка податку торкнеться тільки тих сімейних пар, загальний річний дохід яких становить 24 тис. доларів. У разі прийняття Tax Cuts And Jobs Act американці, які отримують близько 59 тис. на рік, в перший рік заплатять на 1 тисячу доларів податків менше, але в наступні роки їх податки, навпаки, будуть поступово збільшуватися і через сім років злетять до небес.
Неоднозначним є й пролобійоване Трампом рішення про вихід США з паризької кліматичної угоди. Цей договір контролював кількість викидів парникових газів і стримував зростання середньої температури на планеті, його активно підтримував попередник Дональда Трампа Барак Обама. Відповідно до угоди, в США були автоматизовані й закриті десятки шахт, які виробляли низькоякісне "теплове" вугілля і руду для сталеливарної промисловості. Натомість за Трампа вугільна промисловість США знову почала оживати – президент США заявив, що через паризьку угоду Америка втрачає 3 трильйони доларів і 6,5 мільйона робочих місць. Що ж стосується охорони природного середовища та майбутнього планети, то подібні речі, вочевидь, хвилюють Трампа мало.
Детальніше читайте у публікації: "Вогонь і лють" президента США: вся правда про Трампа в одній скандальній книзі