"Килима не було", – заступниця міністра
Російські ЗМІ писали, що Магучіх нібито викликали "на килим". Однак заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила, що все не так.
До теми Тренер Магучіх задумалася кинути роботу після олімпійського скандалу
Пояснення є: фото обіймів зі спортсменкою РОК – це наслідок емоцій. Ярослава знає, що в нас триває російсько-українська війна. Сумує через те, як використали її фото в антиукраїнській пропаганді. Вона вважає за честь належати до лав військовослужбовців ЗСУ та вірна Україні,
– заявила Маляр.
За інцидент відповідатиме керівництво
Вона зазначила, що принципи публічного спілкування у ЗСУ визначає Доктрина публічного спілкування. Згідно з нею, за це відповідають керівники. Тому наразі відомство проводить роботу безпосередньо з керівництвом легкоатлетки-військової.
"Недоопрацювання буде усунуте, спортсмени-військовослужбовці надалі будуть належно ознайомлені з Доктриною публічного спілкування", – запевнила чиновниця.
Текст публікації Ганни Маляр у фейсбуці:
10 з 19 олімпійських медалей на літніх Олімпійських іграх у Токіо для України завоювали спортсмени Збройних сил України! Кожна з них – це величезний привід для гордості.
Тепер, як і обіцяла, інформую про зустріч з Ярославою Магучіх.
Ми зустрілись. Килима там не було (цей вкид з російського інтернет-сегменту добре мобілізував їхні інформаційні гармати, але як показала ця ситуація, українці давно навчились розрізняти хто є хто).
Нагадаю, я зверталась до всіх з проханням припинити цькування допоки Ярослава сама не пояснить ситуацію. Пояснення є: фото обіймів зі спортсменкою РОК – це наслідок емоцій. Ярослава знає, що в Україні триває російсько-українська війна, розуміє, що відбулось. Сумує з приводу того, як використали її фото в антиукраїнській пропаганді. Вона вважає за честь належати до лав військовослужбовців ЗСУ та вірна Україні.
Тепер, що стосується "букви закону".
Принципи публічного спілкування у Збройних силах України визначає Доктрина публічного спілкування.
Згідно з п. 1.4 Доктрини, відкриті публічні заходи є однією з форм публічного спілкування військовослужбовця.
У п. 1.6 Доктрини встановлюється наступне: організація та контроль результатів публічного спілкування покладається на безпосередніх керівників та визначених посадових осіб органів військового управління, військових частин, установ та організацій.
Відповідно до п.2.1 згаданої Доктрини "кожен військовослужбовець в очах суспільства є уособленням військової організації держави... Дії або бездіяльність всіх військових посадових осіб, що призвели до іміджевих втрат для ЗСУ, є неприпустимими".
Тож, наразі, згідно з чинним законодавством, проводиться робота з безпосереднім керівником.
Для того, щоб поставити крапку у цьому питанні повідомляю – недоопрацювання буде усунуте, спортсмени-військовослужбовці надалі будуть належно ознайомлені з Доктриною публічного спілкування МОУ.
Читайте також У цьому не було ніякої політичної позиції, – Магучіх відповіла на хейт за фото з росіянкою
Коротко про обійми Магучіх та Ласіцкене
- На Олімпіаді в Токіо легкоатлетка поступилася представниці Олімпійського комітету Росії Марії Ласіцкене та здобула "бронзу". Після змагань натхнені перемогою спортсменки обійняли одна одну. Момент встигли сфотографувати.
- Після того у соцмережах дівчину почали хейтити за "братерство з ворогом". Однак на її захист стали каратист Станіслав Горуна, олімпійський чемпіон Жан Беленюк, легкоатлетка Ольга Саладуха та мер Дніпра Борис Філатов.
- Сама ж Магучіх запевняє, що після змагань лише традиційно привітала суперницю, а ніякої політичної позиції у цьому не було.