Чи очолить прем'єрка Кая Каллас Північноатлантичний альянс, в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу розповів глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу.

До теми Голос Альянсу: хто стане новим генсеком НАТО та як це вплине на Україну

"Диму без вогню не буває"

Рейнсалу запевнив, що диму без вогню не буває. Тож прем'єрка Естонії справді одна з найімовірніших кандидатів на посаду генсека НАТО. Втім, усе вирішується шляхом прийняття політичних рішень. Адже на посаду генсека "не обирають за вподобаннями". Тож попереду довгий переговорний процес, впевнений міністр закордонних справ.

В Естонії ми розуміємо, що наступний генсек НАТО повинен бути потужним політичним лідером, який зможе вміло керувати великим апаратом організації. Генсек НАТО повинен мати дуже чітке розуміння усіх потреб, які постають перед колективною безпекою Європи, і зробити все для того, щоб Україна перемогла,
– підкреслив Урмас Рейнсалу.

Інтерв'ю з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу: дивіться відео

Кого ще розглядають на посаду генсека НАТО

Ще до повномасштабної війни Росії проти України у світі говорили про декілька головних претендентів на посаду генсека НАТО. Окрім Каї Каллас, зокрема розглядали кандидатури:

  • прем'єра Нідерландів Марка Рютте,
  • президента Румунії Клауса Йоганніса,
  • ексглави Служби зовнішніх зв'язків ЄС Федеріки Могеріні,
  • колишнього прем'єра Великої Британії Бориса Джонсона,
  • очільника Міноборони Великої Британії Бена Воллеса.

Цікаво, що Єнса Столтенберга можуть залишити у кріслі до 2024 року. Його каденція добігала кінця у 2022. Однак, на тлі війни Столтенберг попросив продовжити термін на посаді ще на два роки. Врешті-решт йому дозволили залишитися щонайменше до 2023.