Сама генпрокурорка Ірина Венедіктова назвала рішення суду, таким що підриває правоохоронну систему. Про це Венедіктова повідомила у фейсбуці.

Важливо ВАКС підтримав клопотання прокуратури щодо взяття під варту Бахматюка: відповідь бізнесмена

Вона наголосила, що повний текст ухвали суду від 5 червня офіційно надійшов до Офісу Генпрокурора 24 червня. Наступного дня відомство виконало рішення.

Але вважаю, що подібні рішення судових інстанцій підривають загальні засади діяльності правоохоронної системи. Крім того, відповідно до статті 303 немає підстав оскаржувати такі процесуальні рішення прокурора,
– зазначає Венедіктова.

Позиція Центру протидії корупції

У Центр протидії корупції заявили, що рішення Печерського райсуду наразі оскаржується в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

Тобто Венедіктова виконала незаконне рішення суду у той час, коли воно перебувало на перегляді в апеляції Антикорупційного суду.

Це означає лише те, що вона (Венедіктова – 24 канал) виконала це рішення свідомо і навпаки поспішала з цим, не дочекавшись вердикту апеляції. Хоча на практиці є багато прикладів скасування подібних незаконних рішень,
– пояснила членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Цікаво Підозрювані ходили до священника й ворожки: резонансні деталі про хабар у 6 мільйонів доларів

Позиція НАБУ

Національне бюро стурбоване рішенням Офісу генпрокурора, яке може призвести до закриття справи.

Пояснюючи свій крок, генеральний прокурор посилається на ухвалу Печерського районного суду Києва, якою зобов'язано вчинити відповідні дії, не залишивши нібито можливості для оскарження. Насправді, це не так,
– написали на сторінці НАБУ у фейсбуці.

Які аргументи наводить НАБУ

  • Рішення Печерського райсуду столиці не набуло законної сили.
  • Траплялися непоодинокі випадки, коли суди виносили рішення у справах НАБУ, виходячи за межі своєї компетенції, намагаючись у такий спосіб втрутитися в кримінальний процес. У підсумки, такі рішення скасовували.

Що відомо про справу VAB банку: головне

  • 1 листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали 7 осіб, яких підозрюють у заволодінні 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту. Ці гроші VAB банк отримав у 2014 році від Нацбанку України.
  • VAB банк належав власнику аграрного холдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку. У листопаді 2014 року НБУ визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Рішення про ліквідацію фінустанови ухвалили у березні 2015 року.
  • НАБУ почало розслідувати справу Бахматюка в жовтні 2016 року. Коли слідчі вийшли на фінішну пряму, генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію. 100 томів кримінальної справи щодо зловживань у VAB банку зберігалися поліцією у підвалі стороннього підприємства і були затоплені.
  • Коли розслідування вийшло на завершальну стадію, його змушують припинити. Це означатиме, що 10 підозрюваних у вчиненні тяжкого злочину можуть уникнути покарання, а збитки, завдані державі – ніколи не будуть відшкодовані державі.