Одна з причин зміни паперового паспорту на пластиковий документ доволі банальна – папір легше пошкодити. Або випадково його виперуть, або змокне під час негоди.

Читайте також: Труднощі власників ID-карток: проблеми та їхнє вирішення

"Цей я також вже прав. З ним нічого не сталося. Тому що він пластиковий", – подлився воєнний кореспондент 24 каналу Олексій Годзенко, який користується ID-карткою вже з півроку.

А ще його складніше підробити. З ним можна їздити до Грузії та Туреччини. А ще носити в гаманці, як робить Тетяна. Але поруч з паспортом в неї лежить довідка до нього. За рік користування вона відверто зносилася.


Окрім пластикової картки, необхідно носити з собою паперову довідку до нього

"Досить часто довідку потребують, тому що там йдеться інформація про прописку людини. І якщо в них немає зчитувального апарату, то вони не можуть отримати ці дані. Вони потрібні майже всюди, де ти реєструєшся", – зазначила фахівчиня з розвитку бізнeсу клієнтів Тетяна Даценко.

Олексій додає, що вимагають довідку навіть у районній адміністрації.

Читайте також: З 1 листопада паспорти можна обміняти на ID-картки: чи будуть черги

"І навіть при тому, що я там же замовляв собі потім закордонний паспорт, мені довелося, окрім ID-картки, давати ось цей витяг. Хоча в них на кожному столі стоять ці сканери", – розповів журналіст.


Воєнний кореспондент 24 каналу Олексій Годзенко

Проте носити додаток насправді ви не зобов'язані. Досить часто його вимагають безпідставно.

І досі деякі відділення банків вимагають якісь довідки. І досі в поліклініці вимагають. Треба розуміти, пояснювати, показувати, звертатися до міграційної служби,
– прокоментував речник Державної міграційної служби Сергій Гунько.

Зауважимо, що, на відміну від закордонного паспорту, внутрішній можна отримати лише за місцем реєстрації.

Тож вам вирішувати, чи залишатися вірним морально застарілій книжечці і чи готові ви терпіти незручності з новим документом.