Канцлер Німеччини майже тиждень перебував у центрі уваги через свій новий "образ". Однак тепер, вочевидь, його зірка "погасне".
Дивіться також Втратили суверенність: у Кремлі зухвало висловилися про Шольца і Макрона
Більше не пірат
12 вересня на Міжнародній конференції з питань миру Спільноти Святого Егідія у Берліні Олаф Шольц знову вразив своїм зовнішім виглядом. Цього разу присутніх подивувала відсутність "піратської" пов'язки. Поранене око канцлера виглядало цілком здоровим.
Втім, уваги вартує не лише те, що Шольц позбувся "піратського" стилю, але й його виступ, під час якого він заявив, що цілком підтримує українське бачення миру із дотриманням Статуту ООН і принципів територіальної цілісності. Також посадовець застеріг від встановлення так званого "уявного миру" в Україні, наголосивши, що право має перемагати насильство, а не навпаки.
"Піратська епопея" Шольца
Хоча німецький канцлер не довго проходив у "піратах", він встиг зчинити галас як у соцмережі, так і власне на саміті лідерів країн "Великої двадцятки".
Все почалося 2 вересня. Тоді під час заняття спортом політик невдало впав і пошкодив обличчя. Воно було все у синцях. Через поранення канцлер був вимушений скасувати низку важливих виступів.
Втім, вже 4 вересня Шольц "вийшов" у твітер та опублікував своє фото, на якому мав чорну пов'язку на правому оці. Крім того, він додав, що чекає на меми. Користувачі соцмереж відгукнулися на побажання канцлера і спродукували низку потішних картинок.
"Сяяв" своїм новим образом Шольц і на саміті G20. Усі його зустрічі із представниками інших країн розпочиналися з питань про пов'язку та самопочуття. Навколо канцлера також не вгавали і спалахи фотокамер.
Ракети Tarus для України: бути чи не бути
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що питання щодо передачі німецьких далекобійних ракет Taurus просувається вперед.
- За словами політолога Володимира Фесенко, Шольц як завжди зволікає з ухваленням рішення про передачу Україні цих ракет. Втім, на його думку, пришвидшити німецького канцлера може Байден. Якщо США заявлять про готовність передати Київу ракети ATACMS, то Шольц і собі може розблокувати питання щодо надання німецьких далекобійних ракет.
- Тим часом міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що надання Україні ATACMS не вплине на рішення Берліна щодо Taurus.