Уся річ у тім, що більшість крісел в уряді займає провладна монобільшість. Таку думку висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.
Увага Брехня та фейки, – звільнений Степанов поскаржився на тиск під час роботи главою МОЗ
За його словами, завжди за кожним міністром стоять більш впливові люди – так влаштована політика. Зараз же, на думку політтехнолога, ця функція нівелюється.
Олігархи вже не так впливають на процеси, коли є провладна монобільшість,
– наголосив Тизенгаузен.
Попри це, він зазначив, що вони можуть мотивувати певні групи депутатів, навіть всередині монобільшості, але це зразу стає помітно – з депутатами проводять роботу, деяких виключають.
Про Степанова
Щодо Степанова, як прокоментував експерт, то він ніколи не ховався від якихось "атак". За ним, ймовірно, не стоїть жоден з олігархів. Він самостійний, вважає Тизенгаузен.
"Я пам'ятаю його ще з часів, коли він очолював Одеську обладміністрацію він завжди був досить самостійний та розумний гравець. Безумовно, ми його ще побачимо в політиці", – спрогнозував фахівець.
На запитання журналістки, чому "Голос" заявив, що не підтримуватиме жодну кандидатуру, яку пропонуватиме "Слуга народу", Тизенгаузен відповів, що кожну фракцію влаштовував би їхній власний міністр.
"Банкова призначає кандидатів, тому що може. Я впевнений, що будь-яка з політичних сил у Верховній Раді, якби мала монобільшість, ні з ким би не радилась", – додав він.
Тизенгаузен про нові кадрові рішення: дивіться відео