Агресор не може перешкодити перемозі над хворобою

Про це повідомила перша леді Олена Зеленська. Організацією займались її офіс та Міністерство охорони здоров'я України.

Увага Окупанти вже вивели з ладу 61 лікарню, – Ляшко

Ще вчора вони ховалися від обстрілів у підвалах клінік, а тепер перетинають польський кордон, назустріч безпеці, а головне – продовженню лікування. Бо жоден агресор не може перешкоджати їхній перемозі над хворобою,
– наголосила Олена Зеленська.


Евакуація маленьких онкопацієнтів / Фото Олена Зеленська

Як дітки отримають лікування

Перша леді, зокрема, розповіла про те, як вдалося налагодити систему безпечного доправлення українських дітей на продовження лікування.

  • Спочатку діток транспортують до Львова, у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Там їх дообстежують, стабілізують їхній стан, відновлюють медичну документацію та перекладають її різними мовами.
  • Далі – Польща. Там розгорнуто хаб, де дітки отримають діагностику й медичну підтримку. Він став можливим завдяки особистому залученню канцелярії президента Польщі та участі професора Пьотра Чаудерни.
  • І вже після цього маленьких пацієнтів за підтримки міжнародної онкологічної спільноти розподілять на постійне лікування: частина залишиться у Польщі, частину перенаправлять в інші країни, зокрема до Франції, Італії, Німеччини.


Евакуація маленьких онкопацієнтів / Фото Олена Зеленська

Подяка та участь МОЗ

Олена Зеленська зауважила, що вчора 73 дитини вирушили до Польщі. І такого проєкту в медичній практиці світу ще не було ніколи. За цю унікальну та величезну роботу вона подякувала МОЗу – його очільнику Віктору Ляшку та заступниці міністра Ірині Микичак.

Виявляється, є речі, страшніші від хвороби. Війна посягнула на життя дітей,
– наголосила Олена Зеленська.

Окремо перша леді висловила подяку Польщі, польському народу, справжнім і щирим друзям України – президенту Анджею Дуді та першій леді Агаті Корнгаузер-Дуді – за неоціненне партнерство у святій справі порятунку дітей.

Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!