Зокрема заступник голови ОП Роман Машовець та очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов хотіли завадити виходу розслідування Bellingcat. В ньому мовиться про зрив операції по захопленню вагнерівців.
Важливо У поліції заперечили зняття охорони з екскерівника ГУР, який свідчив щодо "вагнерівців"
Хотіли вплинути на Лоуренса
Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко розповів, що під час зустрічі у штаб-квартирі ГУР МО представники ОП намагалися переконати Лоуренса, щоб МІ-6 вплинула на Bellingcat і не допустила виходу фільму.
Але, за словами Кравченка, представник служби розвідки Великої Британії не підтримав прохання. Наступного дня Лоуренс разом із послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс вдруге вислухав від Буданова та Машовця прохання Банкової щодо розслідування Bellingcat.
Лоуренс не підтримав прохання
Британці відповіли українським чиновникам, що не можуть впливати на представників медіа.
Чому до Лоуренса звернулись з таким проханням
Президента України Володимира Зеленського та його оточення, як зауважив Кравченко, хвилює:
- який вони виглядатимуть у фільмі-розслідуванні і як покажуть там їхню роль;
- чи встановлять журналісти-розслідувачі факт зради і чи назвуть ім'я зрадника, який "злив" дані про спільну операцію спецслужб України та США щодо затримання росіян.
Що потрібно знати про вагнерівців
- У Білорусі в липні 2020 року затримали 33 росіян, які причетні до ПВК "Вагнера". Влада Білорусі підозрювала їх у підготовці заворушень перед виборами.
- На початку вересня з'явилась інформація, що Служба безпеки України знала про бійців і навіть була до цього причетна. Але в СБУ цю інформацію не підтвердили, а назвали фейком.
- Водночас розслідувальна агенція заявила, що знайшла докази про план спецоперації, яку розробили ГУР Міноборони спільно зі співробітниками СБУ.