Здебільшого ризики пов'язані з тим, що зараз жоден орган державної влади або місцевого самоврядування не може гарантувати на 100%, що опалювальний сезон буде проходити у кожному населеному пункті в стандартному режимі. Таку думку 24 каналу озвучив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

Варте уваги Як підготуватися до важкої зими: речі, які необхідні у кожному домі для обігріву

Які основні ризики цьогорічного опалювального сезону

Якщо щось "прилетить" й буде пошкоджений якийсь трубопровід, теплоцентраль або теплоелектростанція, тоді можуть виникнути проблеми з теплопостачанням, електропостачанням та наданням інших житлово-комунальних послуг,
– пояснив експерт з питань енергетики.

На його думку, основні ризики майбутнього опалювального сезону полягають у відсутності гарантій через пошкодження критичної енергетичної інфраструктури російським агресором. Втім, генеруючі компанії, постачальники теплової енергії та газу наразі роблять усе, що від них залежить.

Вони використовують усі наявні у них резерви, щоб вплив російської агресії на функціонування паливно-енергетичного комплексу України був мінімальним,
– зазначив Рябцев.

Тобто спеціалісти намагаються мінімізувати цей вплив, але, на жаль, не все вдається.

Рябцев пояснив, які є ризики опалювального сезону: дивіться відео

Опалювальний сезон-2022: коротко

  • На українців чекає найскладніший опалювальний сезон в історії. Цілком ймовірно, що зимою росіяни нищитимуть критичну інфраструктуру, яка відповідає за вироблення та розповсюдження тепла. Так, українці мають бути максимально готовими до раптового вимкнення опалення.
  • Голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зауважив, що потрібно готуватися до того, що у квартирах цієї зими буде холодно. Він розповів, враховуючи тепловтрати багатоквартирних фондів, температура у приміщеннях може бути й на рівні 13 – 14 градусів.
  • Україна готова до повного припинення транзиту російського газу взимку. Оператор української газотранспортної системи може використати системи у реверсному режимі. Станеться це у разі повного припинення транзиту російського газу. Однак є ризики.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що питання як енергетичного сектору, так і підготовки до опалювального сезону для українського уряду у пріоритеті. А також наголосив, що для населення тарифи на газ мінятися не будуть. З 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року вартість як газу для опалення, так і гарячого водопостачання залишається без змін.