У МВС розповіли деталі проведення прикордонної операції та опублікували потужні фото.
Важливо Нова тактика: білоруські силовики відвертають увагу польських, а біженці перетинають кордон
Що відомо про операцію "Полісся"
Вона координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно із силами:
- Національної гвардії,
- Національної поліції,
- ЗСУ,
- СБУ,
- ДСНС та іншими залученими резервами.
Спеціальна операція проходить одразу у межах 5 областей, що межують з Білоруссю. Головним завданням операції, як нагадали у МВС, є забезпечення безпеки у прикордонних районах та безпосередньо на кордоні України з Білоруссю, зокрема, нарощення спроможностей для оперативного реагування на спроби масового порушення держкордону мігрантами.
З цією метою у прикордонних районах розміщені резерви Держприкордонслужби, Національної гвардії, Нацполіції. На випадок різкої зміни обстановки відпрацьована можливість оперативного прибуття резервів на будь-яку ділянку кордону протягом 30 – 60 хвилин,
– зауважили у МВС України.
У відомстві додали, що для цього передбачене використання вертольотів, автомобільної та спеціальної техніки. У межах операції відпрацьовані механізми реагування на загострення обстановки, які передбачають організацію взаємодії силових структур, органів місцевої влади, громадськості.
Як українські силовики боронять кордон / Фото МВС України
Підсумки прикордонної операції
Під час проведення операції не зафіксували жодного порушення українсько-білоруського кордону поза пунктами пропуску. Водночас у пунктах пропуску була лише одна спроба в'їзду в Україну 15 іноземців з Близького Сходу, які не змогли підтвердити мету прибуття у нашу країну.
Натомість були спроби ворожої пропаганди скомпрометувати заходи, які проводяться у межах операції "Полісся". Зокрема було кілька спроб ширити фейкову інформацію про нібито затримання та розстріл груп нелегалів українськими військовими. Ця інформація була оперативно виявлена та спростована.
Більше про це Прикордонники спростували фейк про "розстріл" мігрантів у Чорнобилі
Під час спільної спеціальної прикордонної операції "Полісся" реалізували весь необхідний комплекс заходів – від системи управління залученими силами – до злагодженості дій на державному кордоні.
Що цьому передувало
- Наприкінці листопада в Україні розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся". Її проводять у всіх 5 областях, які межують з Білоруссю. Мовиться про Волинь, Рівненщину, Житомирщину, Київщину та Чернігівщину.
- Все через напруження ситуації на польсько-білоруському кордоні, куди почали масово звозити нелегальних мігрантів.
- Нелегали облаштували табір неподалік кордону. Регулярно вони здійснюють спроби перетнути кордон між країнами.
- Цікаво, що у Мінську назвали дії Києва щодо зміцнення своїх північних рубежів "незрозумілими". Там також вважають, що загроза проникнення мігрантів на українську землю – "уявна".
Монастирський прокоментував проведення операції "Полісся: дивіться відео