Про це розповіла юристка Центру протидії корупції Олена Щербан в ефірі 24 каналу. Дуже показово, що усе відбулося саме на фактично фінальному етапі конкурсу на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, де перемагав детектив НАБУ.
До теми Суд зобов'язав прокурорів закрити справу скандального Татарова
За словами Щербан, тоді вже було зрозуміло, що Олександр Клименко значно випереджає ключового суперника Андрія Синюка, який є співробітником Офісу генпрокурора.
Очевидно, в ОГП та особисто Татаров дуже побоювалися, що у разі призначення Клименка справу спробують "реанімувати". Саме тому й було звернення до Шевченківського суду, який зобов'язав закрити справу.
Воно (рішення суду – 24 канал) дійсно хоронить справу Татарова остаточно.
Щербан припустила, що справу вже закрили. З моменту рішення суду минув майже місяць, а такий термін є достатнім, аби це зробити.
Які це матиме наслідки для України
За словами юристки, такі дії першочергово матимуть наслідки не для влади, а для українців. Усе через те, що міжнародні партнери вимагали від нашої держави прозорого та об'єктивного конкурсу на посаду керівника САП.
Також призначення антикорупційного прокурора було умовою надання Україні грошей Євросоюзу. Однак усі зобов'язання зараз перебувають під великою загрозою.
Варто прочитати Українці заплатять мільйони через зрив конкурсу САП
Юристка прокоментувала рішення суду щодо справи Татарова: дивіться відео
Справа Татарова: що відомо
- Заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова підозрюють у причетності до корупційного скандалу про розкрадання квартир Нацгвардії. Мовиться про збитки на суму понад 80 мільйонів гривень.
- Офіс генпрокурора у грудні 2020 року забрав справу Татарова з НАБУ та передав до Служби безпеки України. Через це йому не обрали запобіжний захід.
- Генпрокурорка Ірина Венедіктова не передала до суду матеріали у справі Татарова. У Центрі протидії корупції назвали це "тотальним ігноруванням законних вимог ВАКС".
- В Офісі генпрокурора на запит Центру протидії корупції у вересні повідомили, що Олег Татаров досі має офіційний статус підозрюваного, але його справа так і не опинилася у суді.
- У Службі безпеки України повідомили, що фактично не можуть розслідувати справу Татарова.
- У грудні 2021 року Шевченківський райсуд суд Києва зобов'язав Офіс генпрокурора закрити кримінальне провадження щодо Татарова через закінчення строків розслідування.