Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук наголосив у своєму телеграмі, що уряд продовжує боротьбу з незаконними АЗС.

Важливо: Ціни на бензин у 2020: від чого залежать та які прогнози

Що це дає людям? Просто в цифрах. Щоденні витрати українців на пальне зменшились на 16,5 мільйона гривень, або на 511 мільйонів гривень на місяць. Більше того, за місяць офіційні продажі пального збільшились на 6%, а це означає, що збільшилась і кількість податків, які сплачуються в бюджет,
– відзначив Гончарук.

Правоохоронці та органи контролю вже перевірили майже 4 тисячі нелегальних АЗС по всій Україні. Частину з них закрили, інші ж отримали ліцензії на офіційну роботу.

Дізнайтеся більше: Зеленський підписав закон щодо акцизів на пальне та спирт

Глава уряду також розповів, що у Луганській та Миколаївській областях продаж пального збільшився на 15%, а у Вінницькій, Дніпропетровській та Черкаській – на 14%.

"Окремо хочу звернути увагу. Ми знаємо про шляхи потрапляння нелегального палива на ринок. Ми бачимо всі зміни на ринку, тому закрити АЗС на одній вулиці і відкрити на сусідній – не вийде", – підсумував він.

Як уряд бореться з незаконними АЗС? Представники компаній-учасниць паливного ринку переконують, що майже 25% автозаправних станцій в Україні працюють поза законом. Крім того, діють нелегальні нафтопереробні заводи.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та президент Володимир Зеленський пообіцяли жорстко боротися з нелегальним ринком палива. Від початку 2020 року в 9 областях виявили та припинили діяльність понад 400 нелегальних заправок, а загалом – майже 700.

Окрім того, після зустрічі з Зеленським наприкінці грудня мережі АЗС почали знижувати ціну на пальне.