Зі стартом атестації Нацполіції – соцмережі зарясніли діалогами зі співбесід. Члени комісій від громадськості публікували, на перший погляд, кумедні історії. Здавалося, таким кадрам в оновленій поліції – не місце.
Члени атестаційної комісії стверджують, що процес атестації повністю взяли під контроль представники МВС. І якщо спочатку громадські активісти брали безпосередньо участь у відборі, то згодом свій вплив фактично втратили.
Читайте також: Нові слідчі та дільничні: як триває реформа поліції
За результатами атестації, з лав Нацполіції звільнили 5 257 осіб. Спеціальна комісія, яка проводила атестацію, рекомендувала підвищити на посаді майже 4,5 тисячі поліцейських і стільки ж – понизити. Серед керівництва вищої ланки 26% осіб не пройшли атестацію.
Виходить, що атестацію "провалили" лише менше 10% міліціонерів. Та й ці мізерні цифри можуть не відповідати дійсності. Звільнені з посад держслужбовці успішно поновлюються на посаді через суд.
В Нацполіції про проблему знають. Щоправда, кажуть, що не мають впливу на судові рішення. Але обіцяють пильно стежити за поновленими судом поліцейськими.
Читайте також: Деканоідзе анонсувала нову атестацію серед поліцейських
Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе стверджує, що це лише перший етап оновлення системи. Зараз в Україні не вистачає понад 18 тисяч поліцейських і півтори тисячі держслужбовців, тож паралельно тривають конкурси на вільні вакансії. Переконує, за кілька місяців кожна третя особа в поліції – буде новою.