Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков. За його словами, танк вимагає набагато більше уваги, ніж звичайна цивільна автівка.

Цікаво Німецькі Leopard чи американські Abrams: які танки швидше опиняться в Україні

Скільки триватиме навчання

Олег Катков розповів, що кожен танк має свої особливості. За оцінками західних фахівців, щоб українські бійці змогли пересісти із трофейних Т-72, Т-64 чи Т-90 на машину західного зразка, потрібно 8 тижнів. Важливо, що навчатимуться танкісти з максимальним бойовим досвідом.

Водночас стандартний курс від новобранця до людини, яка вже є танкістом, становить п'ять з половиною місяців. Тому його, звісно, будуть утискати до двох місяців,
– пояснив він.

За словами військового експерта, ці терміни збігаються із оголошеними термінами передачі Україні Leopard – кінець березня.

"І стосовно Challenger, якщо не помиляюся, то той самий проміжок часу", – зауважив Катков.

Військовий експерт розповів, що треба не тільки використовувати танки на полі бою, а й підтримувати постійно їхню боєздатність. Цивільний автомобіль до капітального ремонту може пройти 300 – 500 кілометрів. Водночас, якщо брати показники до танків, наприклад, танк Т-72, то він йде на капітальний ремонт через 14 тисяч кілометрів.

"Причому навіть, якщо танк стоїть, то одна година його роботи рахується за 15 кілометрів. Перед капітальним ремонтом на позначці 7 – 8 тисяч він має ще пройти середній ремонт з відновленням ресурсу приблизно на 65%", – підкреслив він.

До того ж за нормативами екіпаж в кінці дня повинен проводити повний техогляд самої машини, що займає десь півтори години.

Навчання саме бійців ремонтних батальйонів – це важливо. І за оцінками вони будуть навчатися у півтора раза більше,
– наголосив Катков.

Тож підготовка бійців до використання танків із Заходу повинна бути суттєвою.Олег Катков розповів, скільки триватиме навчання на західних танках: дивіться відео

Чи всі західні танки однакові

Олег Катков зосередив увагу, що всі танки, які найближчим часом будуть у користуванні ЗСУ мають відмінності.

Вони відрізняються всередині всім,
– пояснив він.

За словами військового експерта, Abrams, Leopard та Challenger несхожі за певними параметрами між собою.

"Різний двигун, у якого різні характеристики й навіть різні важелі управління можуть бути, різними є прицільні станції у навідника, абсолютно різні місця у командира", – підкреслив він.

Тому і специфіка навчання відрізняється.

Допомога від партнерів: останні новини

  • 25 січня уряд Німеччини ухвалив довгоочікуване для України рішення – Берлін надасть свої танки Leopard 2 Україні та дає "зелене світло" на такі ж постачання з боку союзників, на озброєнні яких є ця німецька техніка.
  • Цього ж дня президент США Джо Байден оголосив новий пакет військової допомоги нашій державі, у який увійшли танки M1 Abrams. Окрім заяви про надання нашій державі 31 танку Abrams, Байден також заакцентував на тому, що Вашингтон якомога скоріше розпочне навчання українських військових.
  • Канада відправить в нашу державу дві сотні броньованих автомобілів Senator. За словами експертів, вони суттєво посилять можливості воїнів ЗСУ на полі бою.
  • До речі, у матеріалі 24 Каналу можна дізнатись, яку військову допомогу від партнерів Україна отримає згодом.