Кремлівська влада може використати переговори для своїх інформаційних цілей. Таку думку 24 Каналу висловив політолог Микола Давидюк, пригадавши, що колись глава МЗС Сєргєй Лавров сказав, що перемовини про Росію без Росії – неможливі.

Дивіться також Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну

Чому Росія хоче переговорів

Варто зауважити, що на дипломатичному форумі у Туреччині, який відбувся у березні 2024 року, було небагато представників вищих політичних рангів. Навіть присутність дипломата з Китаю була досить умовною.

Отже, треба усвідомлювати, що Росія так голосно кричить про перемовини, щоб переконати Захід в тому, що Україні вже нібито нічого не треба давати,
– розповів Микола Давидюк.

Тобто перемовин як таких на столі зараз немає. Росія навпаки хоче забрати можливість світу допомогти українцям. Це хочуть пояснити тим, що нібито Україна готова домовлятися. Насправді такої готовності ні в кого немає і на поступки Росії ніхто не піде.

Ми бачили, що роблять росіяни: знищують, ґвалтують, вбивають. Тому все, що зараз говорить Росія – це, щоб знизити наші можливості щодо отримання великої кількості зброї, будівництва заводів, бо ж ніхто не захоче будувати завод, якщо знатиме, що війна нібито скоро закінчиться,
– зауважив політолог.

Тож нашим партнерам треба постійно наголошувати на тому, що навіть тоді, коли російські війська виб'ють з України, склади з боєприпасами мають бути повними. Кількість заводів з виробництва зброї треба тільки збільшувати, адже все це дуже важливо. Всі наші сусіди повинні розуміти, що ніколи не зможуть порушити територіальну цілісність та зайти на українську землю.

Переговори між Україною та Росією: що відомо

  • Влада Туреччини закликала обидві країни провести переговори. Там зазначили, що вичерпався “ліміт того, що можна назвати війною”. Тож нібито варто починати перемовини. Глава турецького МЗС сказав, що настав час обговорювати питання окупації та припинення вогню.
  • Посередником у переговорах також хоче виступити Китай. Представник країни має відвідати Росію, Україну та ЄС. Після зустрічей у Москві він повторив тези Кремля, що переговори без урахування безпекових інтересів Росії нібито неможливі. Також посланець Пекіна зауважив, що врегулювати ситуацію можна тільки, сівши за стіл перемовин.
  • Китай і Туреччина вирішили спільно діяти у питаннях переговорів. Для цього їхні представники провели спільну зустріч. У Туреччині висловили сподівання, що переговори почнуться найближчим часом. В Інституті вивчення війни написали, що Росія використає такий перебіг подій для своєї інформаційної кампанії.