Після суботніх вечірніх посиденьок із заступником МЗС Росії Міхаїлом Галузіним китайський спецпредставник дійшов думки, що вихід із воєнного конфлікту – один. На жаль, нічого оригінального Лі Хуей не вигадав.
Дивіться також Азія допомагає підтримувати військову економіку Росії: чому це урок для США, – The Economist
Діалог і ще раз діалог
А отже, посланець Пекіна заявив, що Україна не зможе досягти миру інакшим способом, ніж переговорами з агресором. Такої ж позиції, відповідно до звіту МЗС Китаю, дотримується й російська сторона.
Також Хуей наголосив, що без діалогу вирішити конфлікт неможливо. Він зазначив, що Китай готовий взяти на себе роль посередника та сприяти мирним переговорам між Україною, Росією та іншими сторонами.
Спецпредставник підкреслив, що, мовляв, "будь-яке обговорення політико-дипломатичного врегулювання неможливе без участі Росії та врахування її інтересів у сфері безпеки".
Нагадаємо, що офіційна Україна має умову щодо будь-яких переговорів із Росією. Для цього країна-агресорка має вивести свої війська з території суверенної держави. У цивілізованому світі теж скептично настроєні щодо ймовірних мирних переговорів. Там чітко розуміють, що у самої Росії немає бажання домовлятися. Про це, зокрема, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц. Німецький посадовець зауважив, що перемовини не мають сенсу, адже Путін неодноразово у своїх промовах виказував намір знищити Україну як самостійну державу.
В Україні допустили участь Росії в саміті миру
25 лютого на форумі "Україна. Рік 2024" голова Офісу президента Андрій Єрмак не відкинув участь Росії в саміті миру. Однак ідеться не про перший саміт, а про другий. І це за умови, якщо той, хто тоді представлятиме країну-агресорку, справді матиме намір встановити справедливий і довгостроковий мир.
Пізніше відбулася пресконференція Зеленського. На ній президент повідомив, що вже навесні у Швейцарії може відбутися перший саміт миру за участі лідерів країн.
Журналісти поцікавилися в голови держави щодо ймовірної участі Росії в цьому саміті. Зеленський пояснив, що контакт із Москвою відбуватиметься на кшталт того, як це було із зерновою угодою.
На першому саміті держави-учасниці підготують документ, оснований на українській формулі миру. Його покажуть через переговірників російській стороні. Вона може його не прийняти.