Власне, Шредер, відомий дружбою з Путіним, запевняє, що Київ запрошував його у ролі посередника. Про це він заявив в інтерв'ю.
Читайте також "За це похвалю": Путін нафантазував, що Україна нібито хоче із ним переговорів
Каже, що запрошували бути "посередником"
У 2022 році я отримав запит з України про те, чи можу я бути посередником між Росією та Україною. Питання полягало в тому, чи зможу я передати повідомлення Путіну,
– зазначив Шредер.
Колишній канцлер ФРН також озвучив п'ять пунктів буцімто "мирного плану". Мовляв, він тоді обговорювався і складався з:
- відмови членства України в НАТО;
- "двомовності" України;
- "автономії" Донбасу";
- "гарантії безпеки" для України;
- переговорів щодо статусу Криму.
"Єдині, хто міг би врегулювати війну щодо України, – це американці. На мирних переговорах у березні 2022 року в Стамбулі з Рустемом Умєровим українці не погодилися на мир, бо їм не дозволили. Вони повинні були спочатку узгоджувати з американцями все, про що говорили", – запевнив Шредер.
Він також зазначив, що мав розмову з Умєровим, а також "тет-а-тет з Путіним", Правда, не уточнив, коли, де та в якому статусі.
Але, зрештою, нічого не сталося. Моє враження: нічого не могло статися, тому що все інше було вирішено у Вашингтоні. Це було фатально. Тому що результатом тепер буде те, що Росія буде тісніше пов'язана з Китаєм, чого Захід не повинен хотіти,
– висловлює припущення Шредер.
Журналісти спитали його, чи можна довіряти домовленостям з Москвою. Вона своїм нападом на Україну грубо порушила міжнародне право. На це Шредер запевнив, що Західній Європі "нічого не загрожує". А все тому, що Росія не має можливості перемогти НАТО.
Незалежно від того, хто перебуває при владі, в Росії існує переконання, що Захід хоче розширюватися далі разом з НАТО, а саме на пострадянський простір. Ключові слова: Грузія і Україна. Ніхто на чолі Росії цього не допустить. Цей аналіз небезпеки може бути емоційним, але він реальний для Росії. Захід повинен це розуміти і відповідно йти на компроміси, інакше миру буде важко досягти,
– констатував Шредер.
Звернімо увагу, що Герхарда Шредера критикують за його близькість до російського президента Владіміра Путіна. Не схвалюють цього навіть у Соціал-демократичній партії Німеччини, куди він входить. Попри це, він досі залишається її членом.