Про це 24 Каналу сказала керівниця Об'єднаного пресцентру сил оборони та охорони Півдня Наталія Гуменюк. Погрози від росіян лунають у відкритих каналах морського зв'язку.
Дивіться також Чорноморський флот Росії не зможе здійснити блокаду України: аналіз ISW
"Вони відкрито попереджають судна, котрі прямують Чорним морем, що, якщо їх навігація буде скерована до портів України, –
ті будуть знищені. Прямо погрожують, що прапор країни, який несе судно, буде позначатися як країна, яка втягнута у конфлікт між Україною і Росією", – повідомила речниця.Такі повідомлення росіяни проголошують до екіпажів цивільних суден і починають залякувати їх.
У Чорному морі лишаються заблоковані кораблі
Навігація в порти і з портів, підконтрольних Україні, нині відсутня, оскільки продовжує діяти попередження, яке проголосила Росія на початку повномасштабного вторгнення. З березня 2022 року країна-терористка закрила північно-західну частину Чорного моря, проголосивши, що там проводиться контртерористична операція.
"Тоді понад 100 суден стали заручниками ситуації. Згодом, у межах зернової ініціативи, кораблі, на які поширювалась її дія, почали виходити з портів. Але там досі лишаються контейнеровози та катери, які не підпадають під дію угоди", –
зауважила Гуменюк.Росія погрожує цивільним кораблям у Чорному морі: дивіться відео
Росія хоче мати зернову монополію
З моменту завершення зернової ініціативи та проголошення намірів Росії мати зернову монополію, виключити Україну як постачальника зерна і функціонера морської транспортної системи, ворог почав відкрито нищити портову та сільськогосподарську інфраструктури.
"Б'ють не тільки по потужностях, які дозволяють вантажити й транспортувати, а й тих, які дозволяють зберігати зерно. Зокрема, у глибині Одещини вдарили по сільськогосподарському підприємству, де спалили 120 тонн збіжжя", –
нагадала речниця ОК "Південь".Загроза у Чорному морі
- Заступник голови Державного департаменту США Ведант Патель під час брифінгу заявив, що держави, чиї судна зараз перебувають у Чорному морі, важко відреагують на можливу атаку Росії по їхніх кораблях.
- Водночас після виходу із зернової угоди Росія почала обстрілювати портову інфраструктуру. В України немає достатньої кількості ППО, щоб захистити небо у зоні Чорного моря. Наталія Гуменюк заявила, що скоро в Україні може не лишитись портів.
- Координатор зі стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі повідомив, що США та союзники не обговорюють можливість супроводження в Чорному морі українських суден із зерном, аби безпечно експортувати його.