Таку думку 24 каналу висловив президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов. Нещодавно керівники ФБР та британської контррозвідки провели спільний брифінг в Лондоні.

Читайте також Китай бомбить росію і звільняє від фашистів: як у новій серії "Масяні" засудили війну в Україні

Очільник ФБР Крістофер Рей та гендиректор британської MI5 Кен МакКаллум заявили про те, що Китай має намір викрадати технології для отримання конкурентної вигоди.

Як Китай готується до великої війни

На думку Харитонова, вказати точну мету хакерських атак з боку Китаю важко. Втім, китайська влада може мати два основних наміри.

  • З одного боку, Пекіну цікаво підірвати безпеку США та Великої Британії.
  • А з іншого боку, Китай хоче "вкрасти все, що є у цих країнах для захисту".

Китай готується до великої війни у майбутньому. Але коли вона станеться, ніхто не знає,
– наголосив експерт.

Саме тому, за його словами, органи безпеки говорять про можливість крадіжки інформації, яка стосуються комерційних або чутливих технологій.

Чому важлива спільна реакція США та Великої Британії

Харитонов додав, що спільні заяви представників розвідок США та Сполученого Королівства – серйозна річ.

"Вони поставили Китай і китайську загрозу для власної демократії якщо не вище, то на рівні з російською загрозою", – сказав він.

Артур Харитонов розповів, як Китай готується до великої війни: дивіться відео

Міжнародна політика Китаю: головне

  • Відносини між США та Китаєм загострилися на фоні заяв Пекіну щодо намірів повернути собі Тайвань. Зокрема, посол Китаю у Франції заявив, що його країна може повернути Тайвань "будь-якими способами".
  • Китай вважає Тайвань своєю провінцією. Водночас США виступають за незалежність країни та її можливість визначати свій вектор розвитку.
  • Політолог Максим Ялі вважає, що цей конфлікт на тлі війни в Україні може розв'язати третю світову війну. Це може негативно вплинути на Україну, адже перемкне частину уваги.
  • Важливим питанням також залишається позиція Китаю щодо війни в Україні. З одного боку, Пекін прямо не висловлює підтримку росії. А з іншого, у США вважають, що Сі Цзіньпін підтримує рішення щодо формування партнерства з країною-агресоркою.
  • Керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону в Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння Юрій Пойта вважає, що Китай намагається балансувати між двома світами. Пекін не хоче погіршити відносини зі США та ЄС, бо там необхідний ринок, який набагато більший за російський. Натомість росія важлива Китаю як політичний, дипломатичний, медійний союзник в конкуренції з країнами Заходу.