Робот-музикант
У Технологічному інституті американського штату Джорджія створили робота-музиканта. І не просто музиканта, а справжнього маестро: Шимон - саме так його назвали - дивує вмінням виконувати складні джаз-твори відомих майстрів. Машина має чотири кінцівки, що дозволяє їй імпровізувати і створювати ритми, які не під силу людині.
"Соціальні" Міка та Олівія
"Соціальних" роботів представило сінгапурське Агентство науки, технологій та досліджень. Міка може виконувати всю домашню роботу і навіть вранці подати чашку кави в ліжко. Олівії ж найкраще вдається роль секретаря. Вона вміє працювати з електроприладами та відповідати на телефонні дзвінки.
Чайкоподібний робот
Німецька компанія Festo розробила автономного біонічного робота, схожого на чайку. Крилатий механізм під назвою SmartBird не лише ззовні нагадує свій біологічний прототип, але й імітує принцип польоту живого птаха.
Система SysBrain
Науковці Університету Саутгемптона створили інтелектуальну систему управління для космічних кораблів та штучних супутників. Вона дозволяє машинам самостійно приймати рішення. Система отримала назву SysBrain. Винахідники встановили її на тестові зонди і ті успішно виконували складні завдання.
Андроїд ASIMO
На завершення - найдосконаліший робот на світі. Компанія Honda Motor представила нове покоління андроїда ASIMO. Машина стала легшою, швидшою, сильнішою і, що головне - отримала першу у світі автономну систему контролю поведінки. Ця технологія збільшила ступінь автономності робота і дозволила йому рухатися без управління оператором.