Якщо процес переговорів триває, а сторони постійно сідають за стіл, то це не можна називати "тупиком", підкреслив Олексій Резніков у коментарі виданню "Новости Донбасса".

До слова Єрмак зустрівся з Козаком у Берліні: говорять про Донбас

У переговорах можна домовитися тоді, коли обидві сторони розуміють, що це можливо. Якщо одна зі сторін пропонує неможливі умови, то це не переговори. Тому сьогодні я впевнений, що ми зблизилися, просто про це зараз важко говорити,
– сказав віцепрем'єр.

Він зауважив, що на переговорах у Берліні опрацьовували рекомендації радників про те, про що рекомендувати домовитися тристоронній контактній групі.

"Російська сторона фактично не була проти. Були лише різні трактування, різні інтерпретації. Суперечка про те, в якому порядку це поставити, що буде пріоритетом", – розповів Олексій Резніков.

У яких питаннях можливі компроміси:

  • обмін полоненими,
  • режим припинення вогню,
  • розмінування,
  • будівництво нових КПВВ на Донбасі,
  • відкриття КПВВ "Мар'їнка".

Переважно тут мовиться про ті питання, домовленості щодо яких були досягнуті на засіданні нормандської четвірки на рівні глав держав ще в грудні 2019 року.

Цікаво Говорили 10 годин, прориву не сталося: у Росії розповіли деталі перемовин з Україною у Берліні

Є гуманітарні цілі й завдання. Ми повинні старатися все робити для людей. Ба більше, ми знаємо, що пропуск з окупованої території в Росію існує. Тому все це ми будемо підіймати у вівторок в Мінську,
– розповів міністр з реінтеграції окупованих територій.

Він заявив, що дивиться на всі ці речі більш оптимістично. Хоча це й складно, але в Росії "інша риторика, інша тональність, немає ворожості".

"Натомість є демонстративне бажання знайти можливість зблизити позиції. Це вже не малозначно", – переконаний Резніков.