Міністр оборони України розповів, що єдиною запорукою неповторення такого вторгнення Росії є потужний сектор сил безпеки та оборони й зрозуміла концепція армії резервістів. Резніков зауважив, що так живе Швейцарія.
Дивіться також Відстрочку отримають далеко не всі: скільки військовозобов'язаних працівників можуть забронювати
Як Резніков хоче змінити українську армію після війни
Тому я переконаний, що навпаки – культура військової професії має стати трендом. Як в Ізраїлі, наприклад. Можливо, строкова служба нам більше не потрібна,
– заявив Резніков.
За його словами, при цьому кожна молода людина в 18 років має почати проходити спеціальні курси підготовки: медицину, стрільбу, окопи, злагодження.
"Далі навчається на кого хоче, але раз на рік проходить місячні курси за спеціалізацією. Хочеш бути кулеметником – розвивайся як кулеметник. Хочеш бути оператором дронів – давай", – пояснив міністр.
Олексій Резніков також переконаний, що має бути культура ходіння в тир, щоб всі вміли вправно користуватись вогнепальною зброєю. Міністр виступив за завершення реформи, щоб офіційно зареєстрована вогнепальна зброя була в населення. Звісно ж, з проходженням перевірок у психіатра, нарколога та правоохоронних органах.
Коли ворог буде знати, що кожен повнолітній українець може дістати з-під ліжка автомат і чинити опір, він 10 разів подумає,
– заявив Резніков.
На його переконання, військові кафедри точно потрібні. Ба більше, ймовірно, треба думати про їхню спеціалізацію.
Очільник Міноборони пояснив, що це його думки, обговорені та погоджені з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.
"Це записано в нашому плані й це один з елементів змін до законодавства, які ми готові робити. Це чітко збігається з позицією президента, ми з ним про це говорили", – розповів Резніков.
Мобілізація в Україні: головне
- Мобілізація в нашій державі триває з часу оголошення воєнного стану. Воєнний стан та проведення загальної мобілізації в Україні продовжили 7 лютого ще на 90 діб – тобто до 20 травня 2023 року.
- Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що мобілізаційний план в Україні ще не завершений. За даними високопосадовця, відбір кандидатів на мобілізацію корегують за потребами Генштабу ЗСУ. Тобто чітко знають необхідну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів.
- Олексій Резніков пояснив, що відбір кандидатів на мобілізацію відбувається за логічною схемою: спершу – формування запиту, а потім відбір.