Проєкт скасування воєнного стану запропонували опозиційні фракції. Парламентська більшість підтримала його. За це проголосували 118 депутатів, 1 був проти, та 1 утримався.

До речі Позачергові вибори у Вірменії відбудуться 20 червня, – Пашинян

Спікер вірменського парламенту навіть здивувався, побачивши таку консолідовану позицію. Однак ще до початку голосування нардепи зазначали, що підтримають скасування воєнного стану.

Війна за Нагірний Карабах: що треба знати

  • Конфлікт навколо регіону триває вже понад 30 років, але 27 вересня 2020 року бої поновились. Річ у тім, що більшу частину Нагірного Карабаху населяють етнічні вірмени, але це територія Азербайджану.
  • 10 листопада Азербайджан, Вірменія та Росія підписали історичну угоду про припинення бойових дій. Вона передбачала повне припинення вогню, а також розміщення в Нагірному Карабасі російських миротворців.
  • У Вірменії домовленість сприйняли як капітуляцію. Люди виходили на масштабні протести, які тривають й дотепер. Основною вимогою була відставка прем'єр-міністра Ніколи Пашиняна.
  • Натомість в Азербайджані провели парад перемоги. Щоправда, у грудні 2020 року зафіксували випадок порушення угоди.
  • До речі, 25 лютого генштаб Вірменії також закликав прем'єра до відставки. Натомість Пашинян заявив про спробу державного перевороту.