Інформацію про запуск ракети підтвердили державні ЗМІ. У Південній Кореї та США занепокоєні, що це може призвести до відновлення випробувань далекобійної зброї та ядерних бомб.

До теми КНДР заявила про успішні випробування гіперзвукової ракети

Це вже сьомий запуск ракети КНДР у січні

Це вже сьомий запуск ракети Північною Кореєю за січень 2022 року. Проте ядерну ракету такого розміру запустили вперше з 2017 року.

Першими про дії Пхеньяна повідомили у Південній Кореї та Японії, які засудили його як загрозу регіональній безпеці. Адже раніше у КНДР заявляли, що Hwasong-12 може нести велику ядерну боєголовку.

Інспекційне випробування було проведено з метою вибіркової перевірки балістичної ракети середньої дальності "земля – земля" Hwasong-12 і перевірки загальної точності цієї системи зброї,
– повідомило північнокорейське державне агентство KCNA.

У КНДР кажуть, що запуск ракети не загрожував безпеці інших країн. Випробувальну боєголовку оснастили камерою, яка робила фото.

Запуск ракети КНДРЗа запуском спостерігали у Північній Кореї / Фото AFP

Невідомо, чи Кім Чен Ин брав участь у запуску

Поки не повідомляють, чи лідер КНДР Кім Чен Ин був присутній під час запуску. Тим часом, у сусідній Південній Кореї вважають, що таким чином Кім Чен Ин наблизився до скасування мораторію на випробування міжконтинентальних балістичних ракет.

Читайте також Через пандемію та дії "ворожих сил": КНДР не виступить на Олімпіаді-2022

Як відреагували на запуск у США

Як сказав представник Пентагону Джон Кірбі в ефірі FOX news, США і надалі готові до перемовин з КНДР щодо денуклеаризації Корейського півострова. Вашингтон готовий говорити про це з Сеулом та Пхеньяном за будь-яких умов. Консультації з Південною Кореєю та Японією вже тривають – щодо реакції на запуск 30 січня.

Що відомо про Hwasong-12

Оціночна дальність – 4500 кілометрів. Це дозволить досягнути Гуаму і західної частини ланцюга Алеутських островів Аляски. На сьогодні найпотужнішою ракетою, яку випробувала КНДР, Hwasong-15 з оціночною дальністю дії 8 500-13 000 кілометрі. Вона може загрожувати будь-якій точці США. Hwasong-15 випробовували у листопаді 2017 року.

Про те, як ракетна програма КНДР набирає обертів: відео