Таку думку озвучив кандидат у канцлери Німеччини від панівної в країні Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет в інтерв'ю Deutsche Welle.
Важливо Байден зробив компроміс, – євродепутат пояснив, чому не наклали санкції на "Північний потік-2"
Лашет назвав "Північний потік-2" економічним проєктом, який потрібен для енергопостачання.
І завжди існувала умова: не повинно бути геополітичних втрат для України. Цей трубопровід не повинен бути використаний для того, щоб шантажувати Україну, або країни Балтії, або Польщу,
– заявив Лашет.
Він зауважив, що магістраль може запрацювати вже цього року. Але, підкреслив Лашет, коли почнеться транспортування газу, необхідно звернути увагу на геополітичні правила і захист України. Кандидат у канцлери Німеччини запевнив, що ця домовленість існує на європейському рівні.
Також Лашет зауважив, що колись Німеччина відмовиться від газу і країна вже перебуває на шляху до кліматичної нейтральності. Тоді газопровід можна було б використовувати для інших потреб, до прикладу, для транспортування водню.
"Північний потік-2" та Україна: головне
- "Північний потік-2" – це газопровід, який будує Росія в обхід України. Країна-агресор побудувала його, аби постачати газ в Європу в обхід нашої країни.
- У цьому експерти вбачають кілька ризиків. По-перше, якщо "Північний потік-2" добудують, то Україна щороку втрачатиме 1,5 мільярда доларів. По-друге, це збільшить залежність європейських країн від Росії.
- Нещодавно компанія-оператор Nord Stream 2 AG повідомила, що морську частину першої нитки трубопроводу вже завершили. Отож вже готові розпочати пусконалагоджувальні роботи з запуску газу, які можуть тривати кілька місяців.