Ще з червня 2022 року, коли північ України остаточно звільнили від російської окупації, там почали зводити систему оборонних загороджень, зокрема встановлювати протитанкові міни.

Дивіться також "Ціна кожних 500 метрів дуже велика": як відбувається контрнаступ ЗСУ на Запоріжжі

Щоб уникнути повторного наступу

За словами генерала Сергія Наєва, на сьогодні ще укріплюють і нарощують фортифікаційні обладнання кордону. Наразі там вже встановили понад 500 тисяч протитанкових мін.

Йдеться, зокрема, про протитанкові мінні поля, протитанкові групи мін, комплекти протипіхотних вибухових пристроїв, фугасів, мінованих завалів. Тепер північний кордон у 16 разів краще захищений, ніж це було у лютому 2022 року.

Ми створюємо такі умови, щоб державний кордон України у Північній операційній зоні був повністю непрохідний для ворожих сил,
– наголосив Наєв.

Скільки літаків Росія тримає у Білорусі

Генерал також повідомив, що окупанти зменшили кількість своїх літаків на аеродромах сусідньої Білорусі. Каже, що на початку серпня 2023 року більшість літаків і вертольотів повернулися до російських аеродромів.

Зараз на території Білорусі залишаються три бойових літаки Су-30СМ та два літаки-розвідники Су-24МР, які беруть участь у роботі ППО.

Контрнаступ України: останні новини

  • За даними Інституту вивчення війни, ЗСУ під час контрнаступу ефективно виснажують резерви росіян. Аналітики вважають, що окупантам бракує високоякісних резервів і їм важко закривати діри на лінії фронту та проводити наступальні операції.
  • Також експерти зазначають, що ЗСУ почали проводити масштабніші операції на лівому березі Херсонщини, яка перебуває під тимчасовою окупацією.
  • Військовий, який воює на Запорізькому напрямку, розповів, що росіяни тут збудували значні укріпрайони. Воїн зазначив, що є такі споруди, які "не бере" ані артилерія, ані щось інше. Він визнав, що ціна кожних звільнених 500 метрів дуже велика.