До того ж, згідно з дослідженням, проведеним групою "Рейтинг", Гриценко є політичним улюбленцем українців: йому симпатизують 28% учасників соцопитування.
Читайте також: Тимошенко лідирує у президентських рейтингах: обурливі факти про Леді Ю
24 канал розповідає ключові факти із життя військового діяча та потенційного очільника держави.
Коротка біографія
Гриценко народився в селі Багачівка Черкаської області 25 жовтня 1957 року. Ще в юності вирішив пов'язати своє життя із військовою справою. Так, спершу успішно випустився із Київського суворовського військового училища, а згодом навчався в ад'юнктурі Київського вищого військового авіаційного інженерного училища, став кандидатом технічних наук і розпочав викладацьку кар'єру. До слова, Гриценко є автором понад 100 наукових робіт.
З 1993 по 1994 роки Гриценко жив і стажувався в Америці, де закінчив Інститут іноземних мов Міністерства оборони США та оперативно-стратегічний факультет Університету Військово-повітряних сил США. Після повернення в Україну його призначили керівником аналітичної служби апарату РНБО.
У 1999-му демобілізувався з армії у званні полковника запасу. Цього року очолив Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. У 2004 році відповідав за інформаційно-аналітичне забезпечення виборчої кампанії Віктора Ющенка.
Читайте також: Музикант із президентськими амбіціями: топ-факти про Святослава Вакарчука в політиці
Політична діяльність
Міністром оборони Гриценко став у 2005 році, протримавшись у міністерському кріслі в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова та Віктора Януковича (зазначимо, за Конституцією, кандидата на посади міністра оборони та міністра закордонних справ висуває президент). У 2007 році вперше обраний народним депутатом від фракції "Батьківщина". Тоді ж йому доручили керувати комітетом із питань національної безпеки і оборони.
11 грудня 2008 року очолив Всеукраїнську громадську організацію "Громадянська позиція". Керівником цієї політсили він є донині.
У 2010 і 2014 роках Гриценко балотувався у президенти. Першого разу чиновник набрав всього 1,2% голосів виборців.
В січні 2014 року екс-міністр зі скандалом покинув БЮТ. 13 січня 2014 року нардепи ВО "Батьківщина" відмовилися проводити засідання фракції у його присутності. Колеги бойкотували його за те, що він, почергувавши лише ніч на Євромайдані після відпустки, різко розкритикував дії Ради Майдану та Арсенія Яценюка. Крім того, БЮТівці звинувачували Гриценка в інформаційних війнах проти власної фракції та неспроможності до командної роботи. Наступного дня Гриценко написав заяву про вихід із фракції.
Гриценко вийшов зі складу фракції "Батькіщина" у 2014 році
Нещодавно партія Гриценка "Громадянська позиція" оголосила про створення "спільної політичної платформи" з партією Дмитра Добродомова "Народний контроль".
Ми об'єднуємо зусилля та створюємо платформу "Народної довіри", аби не допустити повної узурпації влади Петром Порошенком та реваншу проросійських політичних сил,
– пояснив об'єднання двох партій Добродомов.
Гриценко та Добродомов напередодні президентських виборів об'єднують свої партії в одну політичну платформу. Про це вони поінформували 21 травня у Львові
Читайте також: Міністр Facebook: як Арсен Аваков впливає на українську політику та з чого він починав
Спецоперація проти Гриценка
Днями колишній міністр оборони ошелешив громадськість заявою про те, що Порошенко готує проти нього спецоперацію з метою не допустити його участі у президентських виборах.
Глава ОЗУ, він же замовник – Порошенко. Організатор – Турчинов. Головний виконавець – Пашинський. Виконавці в медійному просторі – депутати Вінник (БПП) і Береза (НФ),
– зазначив Гриценко.
За що критикували Гриценка?
Загалом політик відомий своїми різкими радикальними висловлюваннями, за що часто піддавався жорсткій критиці. Зокрема, він неодноразово закликав легалізувати в Україні вогнепальну зброю.
У 2014 році ГПУ звинуватила Міністерство оборони у розкраданні військового майна на суму у понад 1,3 млрд грн. Окрім того, Головне контрольно-ревізійне управління заявляло про причетність Гриценка до корупційних схем, пов'язаних із будівництвом та продажем житла для військових. А секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник назвав найгучнішим зловживанням Гриценка продаж зенітно-ракетних комплексів С-300 за ціною у 2,5 млн дол.
Читайте також: Журналіст, який пішов у політику: топ-факти про нардепа Мустафу Найєма