Таку думку висловив політолог Дмитро Левусь, повідомляє "Известия".

За його словами, депутати Радикальної партії вже досить давно публічно виступали проти глави Нацполіції у зв'язку з її сумнівними досягненнями на цій посаді і закликали її зняти з себе повноваження, що врешті-решт і сталося.

"Першу хвилю невдоволення парламентаріїв викликала заява Деканоїдзе щодо того, що у Верховній Раді не має бути націоналістів. Це, насправді, підняло неабияке обурення і серед сил добровольчих батальйонів, які брали участь в бойових діях на сході країни. В умовах, в яких перебуває Україна, ця політична заява виглядає дещо легковажною. Тому реакція депутатів, які неодноразово були на фронті особисто, а також всіляко підтримували українські бойові підрозділи, досить прогнозована.

Читайте також: Саакашвілі прокоментував відставку Деканоідзе

Після чого Мосійчук та Лозовий звернули увагу на безпосереднє виконання начальником Нацполіціі її прямих обов'язків, де у них також виникли об'єктивні питання. Виходячи з перерахованого вище, можна не сумніватися, що представники фракції Радикальної партії в межах своїх повноважень також вплинули на зміну керівництва Нацполіції", – розповів експерт.

Однак відставка Хатії Деканоідзе не означає закінчення цієї історії. Видно, що "радикали" мають намір довести цю справу до кінця і змусять її нести персональну відповідальність за хід реформи поліції і переатестацію кадрів, за які "реформаторка" брала особисту відповідальність,
– зазначив Левусь.

Нагадаємо, у понеділок глава Нацполіції Хатія Деканоідзе подала у відставку. Міністр МВС Арсен Аваков одразу ж її прийняв, а виконувачем обов’язків призначив її заступника Вадима Трояна.