Біля мосту через річку Тигр у районі Ас-Санак 17 січня демонстранти атакували правоохоронців запальними сумішами. У відповідь силовики застосували сльозогінний газ, шумові гранати, а згодом і вогнепальну зброю. Про це розповіли у skynewsarabia.

До теми: 11 військових США постраждали через обстріл Ірану: Пентагон приховував ці дані

Офіційні джерела Іраку повідомили, що в результаті інциденту один із демонстрантів загинув від вогнепального поранення на місці, ще один помер у лікарні. Під час сутичок поранень зазнали приблизно 25 людей.

Дивіться викладене в соцмережах відео подій в Іраку від очевидців:

Насильство на демонстраціях в Іраку вже спричинило смерть щонайменше 460 людей, понад 25 тисяч – травмовані. Мовиться про період від 1 жовтня 2019 до 17 січня 2020 року.

Що відбувається в Іраку: головне

  • 29 грудня 2019 року американські військові атакували бази арабського шиїтського угруповання "Катаіб Хезболла" в Іраку та Сирії. Атаку США пояснили тим, що саме ця структура причетна до нападу на американську військову базу в Іраку 27 грудня.
  • За наказом Дональда Трампа 3 січня 2020 року на території Іраку вбили іранського генерала Касема Сулеймані. Іран у відповідь атакував військову базу США Айн аль-Асад та базу коаліції біля міста Ербіль в Іраку.
  • Згодом американські бази обстріляли ще кілька разів, а Ірак попросив США забрати свої війська геть з території країни. Однак Трамп заявив, що такого не буде: надто багато грошей США вклали у військові бази в Іраку.
  • Разом із цим іракці почали масово виходити на протести, адже влада не може гарантувати їм безпеку. До того ж, мовляв, у країні – засилля корупції та кумівства.

Тим часом США та Ірак відновили спільні операції проти "Ісламської держави", – ЗМІ