Про це 24 Каналу розповів майор ЗСУ, заступник командира тактичної групи "Азов" Родіон Кудряшов. За його словами, бійці різноманітних приватних військових компаній та російські регулярні війська мають низку незначних відмінностей.
Дивіться також Пригожин та вагнерівці зібралися пересидіти ключові місяці контрнаступу ЗСУ в тилу, – ISW
Мотивація різна, але особливої різниці немає
Однією з головних відмінностей є краще оснащення та спорядження у бійців, які воюють у ПВК та різноманітних штурмових загонах. Їхнє екіпірування краще, ніж у регулярних частин російської армії, що перебувають на передньому краю фронту.
Водночас моральний дух, підготовка, обізнаність та мотивація у них у всіх більш-менш однакова. Особливої різниці, окрім назв їх підрозділів, їхнього підпорядкування різним структурам – немає,
– запевнив Кудряшов.
Родіон Кудряшов про ситуацію на Бахмутському напрямку: дивитись відео
Військовий додав, що у полоні найманці, кадрові військові та новобранці говорять одне й те саме. У зеків головною проблемою, від якої вони втекли на війну, є ґвалтування у російських в'язницях. Мобілізовані та інші найманці кажуть, що їхньою мотивацією є низький соціальний статус, фінансові труднощі та боязнь вищого військового керівництва.
Що відомо про так звані штурмові роти
- 7 квітня Інститут вивчення війни повідомив, що російська армія почала рекрутувати резервістів для створення спецпідрозділів з ведення бойових дій у містах. Їх створюють поза армійською структурою й кидають до вже чинних полків і бригад.
- У Збройних Силах України заявили, що росіяни почали активно використовувати їх з квітня 2023 року. Полонені "штурмовики" скаржились на погане забезпечення і стару зброю.
- Члени цих військових формувань мають окремий статут. Командир може застосувати зброю до підлеглого, якщо той відмовляється виконувати наказ.