Уповноважений посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Німеччина планує доставити в Україну гаубиці Panzerhaubitze 2000. Посол зазначив, що зброя має надійти приблизно 22 червня.
Читайте також Смертна кара для 3 захисників-іноземців, ЗСУ відбили штурм біля Тошківки: основне за 106 день
В інтерв'ю НВ Андрій Мельник додав, що за понад сотню днів повномасштабної війни Німеччина досі не надала Україні жодної одиниці важкої зброї, попри обіцянки та запевнення у підтримці.
Станом на сьогодні, на 105 день війни РФ проти України (мовиться про 8 червня – 24 канал), жодна, я повторюю, жодна одиниця саме важкої техніки – щонайменше це артилерія, гаубиці, БМП, танки – жодної не було поставлено до України,
– підкреслив посол.
При цьому Мельник зазначив, що найближчим часом Німеччина все ж планує виконати щонайменше 2 обіцянки щодо постачання важкої зброї. Першою має бути поставка гаубиць Panzerhaubitze 2000.
"7 самохідних гаубиць, які будуть передані нам, – ми ці системи отримаємо десь 22 червня", – повідомив Андрій Мельник.
Крім того, пізніше Німеччина пообіцяла поставку ЗСУ Gepard.
Це теж стара зброя – 30 одиниць: 15 Gepard – до кінця липня, ще 15 – до кінця серпня. Тобто лише 2 рішення зі всіх оголошених німецьким урядом до сьогодні, які перебувають в стадії реалізації,
– зазначив посол.
Німеччина та Росія продовжують торгувати
Раніше Мельник неодноразово заявляв про неоднозначність дій німецької влади. Він повідомив про те, що Німеччина протягом останніх місяців, попри російську агресію в Україні, збільшила імпорт з Росії. Натомість на тлі війни впав товарообіг між Німеччиною та Україною.
- Відповідно до даних, які опублікував український посол у Берліні, Росія отримала від Німеччини майже 6 мільярдів євро.
- Попри те, що Німеччина підтримала ембарго на російські нафту й вугілля, ФРН неодноразово піддавалася критиці з боку українських та європейських політиків.
- Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда зауважив, що деякий німецький бізнес, попри російську агресію, хоче вести торгівлю з Росією та купувати дешевий газ і нафту. За його словами, частині німецького бізнесу байдуже, що відбувається з Україною.
Дивіться також: Як же так? Німеччина збільшила товарообіг з Росією, попри війну