Зазначимо, що українські війська потопити "Москву" ще у квітні 2022 року. Кримінальну справу припинено ще 20 грудня 2023 року, однак до постраждалих повідомлення дійшло лише у лютому.

Дивіться також 200-ті і 300-ті у лавах Чорноморського флоту: скільки кораблів Росія втратила від початку війни

Справу зупинили

Батько загиблого на крейсері "Москва" матроса Дмитро Шкребець у соцмережах розповів, що слідчий комітет Росії призупинив справу про затоплення корабля. Підставою правоохоронці визначили те, що "підозрюваний або обвинувачений втік від слідства або місце його знаходження не встановлено з інших причин".

Дмитро Шкребець проходив у справі як потерпілий, однак не збирається оскаржувати рішення. Він зазначив, що йому "абсолютно зрозумілі причини його прийняття та важкі обставини того, що сталося". Як пояснив батько матроса, справу можуть відновити, якщо винних спіймає слідчий комітет.

При цьому Шкребець зазначив, що є винні "іншої категорії", які перебувають у Росії. Вони не є учасниками кримінальної справи – чоловік розуміє, чому так сталося. Це, за його словами, "ті, які своїми діями, а інші – бездіяльністю та некомпетентністю створили умови для події з крейсером "Москва", допустили втрату флагмана та моряків".

Водночас російські ЗМІ з посиланням на адвокатів пишуть, що припинення справи з такої підстави означає, що всі можливі слідчі дії проведені, але встановити чи затримати фігурантів неможливо. За термінами давності така справа не може бути зупинена.

Що відомо про затоплення

  • Крейсер "Москва" затонув 14 квітня 2022 року. Українські війська завдали удару по кораблю двома ракетами "Нептун". Цю зброю виготовив "Укроборонпром". Росія визнала, що її крейсер потопили лише наступного дня, як виникла пожежа. За словами окупантів, це відбулось під час його буксирування в порт тимчасово окупованого Севастополя.
  • Щодо моряків, то дістати вдалось 14 одиниць особового складу. Доля 496 була невідома. Тільки згодом деяких моряків почали визнавати загиблими.
  • Крейсер "Москва" – найдорожча втрата Росії у війні з Україною. Експерти підрахували, що його вартість становила близько 750 мільйонів доларів.