Ускладнюють роботу українському МЗС і логістичні моменти. Передусім, громадян повертатимуть з тих країн, куди зможуть дістатись авіакомпанії. Переліку пріоритетних країн немає. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу у Києві.
До теми Скільки українців підтримують повернення громадян з-за кордону
Умовно кажучи, є у нас тисяча місць для обсервації, ми плануємо рейси на тисячу осіб і вони прилітають. Коли у них закінчується обсервація або у нас з’являються додаткові місця, тоді Мінінфраструктури планує додатковий рейс і повертають інших громадян,
— пояснив міністр.
Наразі в програмі "Захист" беруть участь майже 14 тисяч громадян України. З них 8 тисяч наполягають на поверненні додому. У МЗС наголошують: українців за кордоном значно більше, зокрема, мовиться про заробітчан у Польщі. Проте більшість з них не виходять на контакт з консульствами. "Вони можуть в будь-який момент повернутись до України. Не інформуючи посольтво, не контактуючи з ним, тому що їхні стежки руху в Польщу і повернення додому – давно прокладені", – зауважив Кулеба.
Дивіться також Скільки українців хворі на коронавірус за кордоном: свіжі дані МЗС
140 громадян через програму "Захист" попросили допомогти їм з житлом. Наразі дипломати працюють над цим питанням. Наприклад, в Іспанії, завдяки взаємодії з церквою, українським консулам вдалося розмістити групу українців на території монастиря.
Найбільша проблема з туристами в Непалі та Індії: у Непалі немає українського консульства, а в Індії – дуже суворий карантин.
Посольство України в Індії допомогло українському мандрівнику-одинаку, який перебував у віддаленому індійському селі, дістатись автомобілем до міста Мумбаї за 800 кілометрів, проїхавши 55 блокпостів. Адже в Індії рух заборонений не лише між штатами, але навіть всередині штатів між районами і можливий лише за спецдозволом,
– розповів Кулеба.
Як раніше повідомили у МЗС, з часу закриття кордонів 27 березня українським дипломатам вдалось повернути додому 145 тисяч українців. У Держприкордонслужбі зазначають, з початку карантину український кордон перетнули 650 тисяч осіб.
Що таке програма "Захист"?"Захист" – програма для комунікації з українськими посольствами та консульствами по всьому світу.
Програма передбачає:
– вирішення питання протермінованих документів на перебування в іноземній країні;
– співпрацю з правоохоронними органами країни перебування для захисту законних інтересів громадян;
– інформування про можливість повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн;
– інформування про зміни епідеміологічної ситуації в країні перебування;
– консультації щодо вирішення побутових питань та охорони здоров'я.