Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону зазначив, що повітряну тривогу можуть вмикати районами, пише 24 Канал. Зокрема, він пояснив, що локально повітряну тривогу вмикають, коли, наприклад, йде робота ворожих систем реактивного залпового вогню.

Дивіться також Нова загроза з неба: чим небезпечні Shahed-191, Shahed-129, Mohajer-6 і як Росія їх отримала

Тривогу можуть вмикати секторально, де є загроза

У таких випадках, коли, зокрема працює російське РСЗВ, можуть вмикати певну секторальну тривогу на напрямках, де є дійсно загроза.

У Києві тривога (1 березня – 24 Канал) була пов'язана з роботою безпілотника. Спершу заявили, що це повітряна куля. Але Повітряні сили відразу повідомили, що це безпілотник невстановленого типу. По ньому відпрацювали засобами протиповітряної оборони. Його збили, тому й була тривога,
– сказав Ігнат.

Він пояснив, що коли працює ППО, то можуть бути пущені одна чи дві ракети в залежності від ситуації. "І це може становити загрозу", – сказав Ігнат і додав, що уламки падають на території України.

Ігнат розповів про БпЛА, який збили на Київщині

Речник Повітряних сил зазначив, що на цей момент точний тип ворожого безпілотника, який збили 1 березня, не встановили. За його словами, це, ймовірно, "Орлан" або інший тип розвідувального БпЛА.

Ігнат зазначив, що знайти уламки після знищення цілі важко. Зокрема, причина в тому, що на території України багато уламків від інших цілей, які були збиті. Відтак, коли є можливість відразу встановити тип збитої цілі, то про це повідомляють.

Зазначимо, що 27 лютого та 1 березня Росія атакувала Україну іранськими дронами-камікадзе типу "Шахід". У понеділок, 27 лютого, окупанти випустили 14 "Шахідів", з яких було збито 11.

Відразу 9 "Шахідів" знищили в Київській області. На жаль, три дрони вдарили по Хмельницькому. Водночас 1 березня українські військові збили всі чотири "Шахіди", які запустили російські окупанти.