Закон передали на підпис президенту 25 березня. Рада прийняла його днем раніше, за це рішення проголосували 346 депутатів.
До теми Кому війна, а кому – мати рідна: у Чернігові псевдоволонтер наживався на гуманітарній допомозі
Що передбачають зміни
Відтепер розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. При цьому правило діє, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування Сил України чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
Також закон передбачає, що за дії, які вчинила група людей за попередньою змовою або з корисливих мотивів, чи щоб здати окупантам, караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Вас може зацікавити, куди ЗСУ спрямовують основні зусилля: дивіться відео