Це 24 Каналу прокоментував політолог з Вашингтона Раміз Юнус. Він нагадав, що напередодні вторгнення кремлівський диктатор Владімір Путін прилітав до Китаю й напевно повідомив Сі Цзіньпіну свої наміри.
Важливо Не повністю нейтральна сторона: за даними Франції, Китай надає військову підтримку Росії
Інформаційна атака
Як зауважив Юнус, англосакси працюють в тандемі у цій тематиці. Вони створюють на Тихоокеанському регіоні НАТО-2, куди залучають Австралію, Нову Зеландію, Південну Корею, Японію й хочуть під'єднати Фінляндію та В'єтнам. Тобто це все навколо Тайваню, ближче до кордонів Китаю.
На думку політолога з Вашингтону, заява MI6 – це інформаційний вкид в контексті політики стримування, яку застосовують англосакси щодо того ж Китаю. Атака, яку Велика Британія при підказці Вашингтона робить для того, аби посилити американський напрямок.
"Щодо участі Китаю в організації повномасштабного вторгнення. Яка участь? Що вони знали про це? Так ми й всі це знаємо з першого дня. Про це говорять всі експерти, це ні для кого не секрет", – сказав Юнус.
Навіщо Британія заявила про причетність Китаю до повномасштабного вторгнення: дивіться відео
Політика Китаю щодо війни в Україні
- 24 лютого 2023 року МЗС Китаю опублікувало "мирні" пропозиції щодо врегулювання війни. Вони містять 12 пунктів, у яких прописані тільки загальні фрази та заклики до переговорів.
- Сполучені Штати визнали неприйнятним "мирний план" Китаю щодо України. Вашингтон побоюється, що, втомлений від війни світ, може підтримати цю китайську ініціативу.
- Посол КНР при Європейському Союзі заявив, що Пекін нібито підтримує відновлення Україною своєї територіальної цілісності в кордонах 1991 року.