Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, коментуючи розслідування НАБУ справи щодо корупційної складової під час реалізації проекту "Стіна" на українсько-російському кордоні.
Інформаційна політика Антикорупційного бюро правильна. Краще довше промовчати, але пред’явити всю доказову базу, ніж, як це робить генпрокурор Юрій Луценко, постійно говорити, не маючи результату,
– зазначив він.
За словами Шабуніна, місяць (а саме стільки минуло з моменту початку розслідування – "24"), занадто мало, щоб були якісь реальні результати роботи детективів НАБУ.
"Місяця для складного фінансового антикорупційного розслідування і оцінки ефективності слідства мало. На такому короткому етапі проводяться негласні слідчі дії, інформація про які не публікується у відкритому реєстрі", – зауважив експерт.
Читайте також: Що відбувається з проектом "Стіна" Яценюка
Як відзначив Віталій Шабунін, при проведенні такого розслідування є низка факторів, які впливають на те, як довго воно триватиме. Зокрема, корупційний злочин, у випадках, де є транзакції, розслідується не менше півроку.
Півроку – це, якщо гроші не виходили за межі країни. Якщо ж це мало місце, то потрібно ще більше часу, аби провести відповідну переписку з колегами з інших країн. Швидше розслідуються злочини, коли когось підозрюють в отриманні хабара. Місяць-два, і справу передають до суду. А тут складний економічний корупційний злочин, де були, швидше за все, банківські проводки. Тому треба багато часу,
– підкреслив Шабунін.
Водночас експерт, говорячи про можливу причетність екс-прем’єра Арсенія Яценюка, зауважив, що стверджувати, хто причетний, а хто – ні наразі неможливо.
Нагадаємо, в травні 2015 року Кабінет міністрів затвердив план облаштування і кошторис проекту "Стіна". 411 мільйонів гривень вже використали для реалізації цього проекту. В серпні НАБУ і САП відкрили кримінальне провадження щодо корупційної складової під час реалізації проекту "Стіна" на українсько-російському кордоні.