Як пояснив глава Верховної Ради Дмитро Разумков, за класичною схемою, ініціатором має виступати РНБО, вона передає пропозицію президентові, а після цього глава держави передає свій указ Верховній Раді.
До теми Надзвичайний стан в Україні: що означає закон і як жити в його умовах
Однак у цій ситуації пропозицію має висувати Кабінет міністрів, адже маємо справу із епідеміологічною ситуацією в державі.
Наскільки мені відомо, наразі такої ініціативи (щодо введення надзвичайного стану, – ред. 24 канал) ані від уряду, ані від президента не надходило,
– пояснив спікер.
При цьому Разумков зазначив, що у разі потреби Верховна Рада зможе працювати у комітетах та матиме можливість проводити засідання в режимі онлайн-конференції. Однак кінцевого рішення щодо такого формату роботи нардепів поки що немає.
Що передбачає надзвичайна ситуація /24 Канал
"Є запропоновані проєкти, які дозволять працювати комітетам в онлайн-режимі, якщо будуть прийняті зміни до закону і якщо буде погоджена постанова Верховної Ради України. Однак це лише проєкт – треба буде обговорювати до кінця", – пояснив спікер.
Важливо Верховна Рада на карантині: які ризики від зупинки роботи парламенту
Введення надзвичайного стану: що відомо
Через спалах коронавірусу запроваджують жорсткі обмежувальні засоби аби зупинити поширення COVID-19. Режим надзвичайного стану вже запровадили багато країн світу: Італія, Словаччина, Чехія, Ісландія, Естонія, Іспанія, Румунія, Сербія, Латвія, Болгарія, Швейцарія, Казахстан, США.
- Запровадження такого режиму в Україні передбачає такі кроки:
- встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, а також обмеження пересування
- посилення охорони громадського порядку та
- заборона проведення масових заходів та страйків
- примусове відчуження або вилучення майна
- евакуація людей з місць, небезпечних для проживання
- встановлення карантину
- запровадження особливого порядку розподілення харчів і предметів першої необхідності
- мобілізація та використання ресурсів підприємств, установ і організацій.