Про це 24 каналу розповів політичний експерт Петро Олещук.

Читайте також Надзвичайний стан в Україні: що означає і як жити в його умовах

За його словами, в умовах кризи і карантину у зв’язку з коронавірусом голосування за законопроєкти, які викликають сильний резонанс у суспільстві, вочевидь, відкладуть.

Немає сенсу форсувати питання відкриття ринку землі. Швидше за все, парламент збиратимуть для ухвалення екстраординарних заходів, на кшталт, введення надзвичайного стану. З іншого боку, говорити, що в таких умовах можна впроваджувати якісь серйозні реформи, не доводиться,
– зауважує Петро Олещук.

Загалом, вважає політолог, у парламенті спостерігатимуть за тим, як розвиватиметься ситуація в світі. Буде затишшя. Олещук наголошує: це нова реальність не лише для України, а й всього світу. І ми змушені до цього пристосовуватися. Приміром, за його словами, в Угорщині планують впроваджувати екстрені заходи, зокрема, припинити парламентські засідання.

"Сумнівно, що зараз влада України робитиме щось таке, що принципово відрізнятиметься від загальносвітових трендів. Ми робимо все те, що й інші європейські країни", – зазначає Олещук.

Зупинка парламенту небезпечна для співпраці з МВФ

Через заблоковану роботу Верховної Ради зупинились важливі реформи, яких вимагає Міжнародний валютний фонд. Йдеться про ринок землі і законопроєкт про неможливість повернення "Приватбанку" його колишньому власнику – оліграху Ігорю Коломойському, який є ключовим для МВФ.

Коломойський
Ігор Коломойський / Фото: НВ

Йдеться про 5,5 мільярда доларів кредиту. Однак, за словами експертів, розглядати законопроєкти, які вимагає МВФ зараз небезпечно – це може збурити суспільство під час епідемії.

Є програма сьогоднішя, яка пов'язана з подоланням наслідків коронавірусу як епідемії, тут не відомо чи будуть такі умови, чи ні. Цілком вірогідно, що зараз можуть продати цей транш, не вирішуючи питання земля чи "Приватбанку",
– сказав політолог Олег Саакян.

Попердньо народні депутати зберуться на позачергове засідання цієї суботи. Анонсують розгляд пакету законопроєктів на підтримку бізнесу і забезпечення тих, хто втратив роботу, а також про неповернення "Приватбанку".

Як планує працювати Верховна Рада під час карантину

  • У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт, яким хочуть дозволити дистанційну роботу парламенту. Мовиться про роботу в режимі відеоконференції на час пандемії коронавірусу.
  • Верховна Рада не перебуває на карантині, депутати працюють у комітетах та готуються до позачергового засідання. Законопроєкти, які слід розглянути першочергово, очікують від створеної президентом Координаційної ради. Про це заявив голова парламенту Дмитро Разумков.
  • Водночас у трьох нардепів підтверджено коронавірус: Сергія Шахова, Сергія Вельможного і Олександра Лукашева.

коронавірус
Що заборонено в Україні / Інфографіка 24 каналу