Росія втрачає контроль над низкою територій, але не вводить там воєнний стан. В ISW вважають, що таким чином ворог хоче применшити масштаб прориву. І водночас зв'язує собі руки, адже Москва могла би залучити ширші ресурси шляхом мобілізації.
Дивіться також Велика слабкість Путіна: як дії у Курській області впливають на ставлення до нього у США
Захід не очікував боїв на території Росії
За словами Грозєва, представники кількох західних країн, з якими він розмовляв, були здивовані масштабом та тривалою підготовкою контратаки на території Росії. Партнери спершу думали, що це "мінімальна психологічна операція, яка має за мету створити напругу серед російського населення, щоб вони зрозуміли ціну війни". Але після перших двох ночей боїв змінили ставлення.
Події на Курщині дестабілізують Кремль
Оточення Путіна чекало до листопада, щоб подивитися, де будуть наступати окупанти. І вже тоді "качати тему" замороження конфлікту з новим лідером чи лідеркою США, маючи сильні переговорні позиції. Тепер же це неможливо.
Бої в Курській області дуже дестабілізують керівництво Кремля. Хай як будуть розвиватися події далі – чи бійці просуватимуться, а чи закріпляться, – та маховик хаосу вже запущено.
Будемо бачити дедалі більше хаосу та втрати концентрації взагалі у стратегії Росії. Тож це набагато важливіше, ніж здається збоку,
– підсумував Грозєв.