Перша офіційна жертва під час протестів у Білорусі

Повідомлення про інцидент у телеграмі опублікувала речниця МВС Білорусі. Зауважимо, що це перша офіційна заява білоруської влади щодо жертв.

Актуально Сутички у Мінську: ОМОНівці підривають гранати, є багато поранених – відео 18+

За її словами, трагедія сталася приблизно о 23:00 на вулиці Притицького. Представниця силового відомства переконує, що перед цим натовп почав будувати барикади для блокування руху. І зрештою, між мітингувальниками та спецпризначенцями виникли сутички. Останні, зі свого боку, спробували розібрати барикади.

Під час протистояння зі спецпризначенцями один із протестувальників намагався кинути невстановлений вибуховий пристрій в бік правоохоронців. Він вибухнув в руці – чоловік зазнав травм несумісних із життям,
– кажуть у МВС Білорусі.

У відомстві додають, що зараз на місці інциденту працює слідчо-оперативна група. Водночас фахівці встановлюють обставини.

Тим часом, журналісти з місця інциденту повідомляють, коли сталася трагедія – силовики масовано обстрілювали демонстрантів. Також є інформація, що правоохоронці на Притицького застосовують сльозогінний газ і гранати, а у відповідь у них летить каміння. Водночас мітингувальники розбігаються по прилеглих дворах.

Жертв може бути більше ніж одна

Раніше правозахисники повідомляли про трьох жертв:

  • один демонстрант загинув під колесами автозака,
  • другого учасника акції до смерті забили бійці ОМОНу;
  • третій помер після вибуху гранати.

Згодом з’явилася інформація, перший демонстрант – насправді живий. Щоправда, не все так однозначно. Річ у тім, що у мережі ширили фото, на якому нібито можна побачити чоловіка, що загинув внаслідок наїзду автозаку. Насправді ж на світлині – Євген Заічкін, і він є живим. Журналісти поспілкувалися з цим чоловіком.

Белсат, зі свого боку, переконує, що Євген – не та людина, на яку наїхав автозак. А в якому стані перебуває той, на кого наїхала машина, – невідомо.

До теми Протести в Білорусі: що відомо про постраждалих, їх травми і стан

Що відомо про протести у Білорусі: коротко

  • Вони розпочалися 9 серпня – після того, як ЦВК Білорусі оголосила перші результати президентських виборів. Згідно з ними, перемогу з величезним відривом здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко – понад 80%.
  • Білоруси вважають: вибори були сфальсифікованими, вони вийшли на вулиці міст по всій країні на протест.
  • Втім, правоохоронці відразу почали затримувати людей, кидати в їх бік світлошумові гранати та бити кийками.
  • Найбільш масштабні сутички спалахнули у Мінську.
  • Там ОМОН стріляв по людях з рушниць із гумовими кулями та застосовував водомети.
  • Лише приблизно о третій ночі протестувальники почали залишати вулиці Мінська, де відбулися криваві сутички.
  • Наступного дня протести поновилися. Але силовики вже не дали збиратися мітингувальникам у натовпи – масово їх затримували, застосовуючи силу, гумові кулі та шумові гранати. Водночас автомобілісти перекривали центральні магістралі, аби спецпризначенці не змогли доїхати до місць з мітингувальниками.