У польському уряді закликають Україну погодитися на умови протестувальників.

Дивіться також З 27 листопада блокада біля пункту пропуску "Шегині" триватиме цілодобово

У Польщі сказали, як деблокувати кордон

Так, міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа своєму колезі Олександру Кубракову. У ньому він запропонував план деблокади кордону.

Перше – Україна повинна скасувати електронну чергу, запроваджену для вантажівок, які повертаються до ЄС без вантажу принаймні на двох пунктах пропуску: "Зосин — Устилуг" та "Нижанковичі — Мальховіце". Адамчик пояснив, що така система заважає компаніям виконувати подальші замовлення і знижує їх конкурентоспроможність.

Друге – поляки хочуть повернути дозволи на міжнародні перевезення для українців.

Тому Адамчик звернувся із відповідним проханням до європейської комісарки з транспорту Адіни Велян.

Крім того, Польща планує порушити питання повернення дозволів на міжнародні перевезення для українських фірм на засіданні Транспортної ради ЄС 4 грудня.

Тимчасове обмеження руху на КПП "Угринів – Долгобичув"

У ДПСУ попередили, що завтра 28 листопада в пункті пропуску "Угринів – Долгобичув" тимчасово обмежать оформлення вантажівок та автобусів. Як повідомили польські прикордонники, в пункті пропуску "Долгобичув" через ремонтні роботи не буде електроенергії з 09:00 до 21:00.

Тому пропуск вантажних транспортних засобів з повною масою до 7,5 тонн, а також автобусів буде тимчасово призупинено. Пропуск легкових автомобілів здійснюватиметься у звичайному режимі.

Що відбувається на кордоні з Польщею

  • 6 листопада польські перевізники розпочали свої протести на кордоні з Україною. З того часу вони блокують три КПП на кордоні з Україною для вантажівок: "Ягодин — Дорогуськ", "Краківець — Корчова", "Рава-Руська — Гребенне". 27 листопада перевізники почали блокаду ще одного пункту пропуску – "Медика – Шегині".
  • Станом на 26 листопада у черзі в бік України перебувало близько 3,5 тисячі вантажних транспортних засобів.
  • Польські мітингувальники хочуть, аби з січня наступного року для українських перевізників повернули дозволи на вантажні перевезення, які Єврокомісія скасувала на початку повномасштабного вторгнення.
  • Також поляки вимагають заборонити реєстрацію компанії в Польщі, якщо їхня фінансова діяльність відбувається в Україні.
  • Крім того, перевізники хочуть отримати доступ до української системи "Шлях". Це дасть їм можливість наймати на роботу українських водіїв, які б безперешкодно перетинали кордон.
  • Президент Зеленський, коментуючи блокаду польського кордону, зазначив, що Україна має план, як врегулювати ситуацію. Глава держави додав, що треба дати трохи часу сусідам – і тоді настане потеппління.