Про те, що відбулося протягом 51-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.
Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео
"Ланцюги солідарності" у Мінську
Щовечора у столиці Білорусі люди традиційно створюють "ланцюги солідарності". 28 вересня їх сформували у кількох районах міста.
Вечірні акції у Мінську / Фото TUT.by
Дивіться відео, як формують "ланцюг солідарності":
Справи проти Лукашенка не буде
Слідчий комітет Білорусі відмовився порушувати кримінальну справу проти чинного самопроголошеного президента країни. Опозиціонери закликали притягнути Лукашенка до відповідальності за "змову з метою захоплення влади".
У Слідчому комітеті зазначили, що скарга на дії Лукашенка має загальний характер, отож підстав для порушення кримінальної справи немає.
Тихановська підтримала індивідуальні санкції
Світлана Тихановська заявила, що загальні санкції проти Білорусі можуть зашкодити компаніям і людям, що не мають стосунку до злочинів влади. Саме тому лідерка опозиції виступила за індивідуальні каральні обмеження.
Я не пропоную вводити загальні, галузеві економічні санкції. Я турбуюся, що можуть постраждати приватні компанії і невинні люди. Тому я виступаю за точкові індивідуальні санкції проти конкретних особистостей і підприємств, які підтримують або фінансують режим Лукашенка,
– розповіла Тихановська.
Світлана Алексієвич виїхала з Білорусі
Лауреатка Нобелівської премії з літератури та членкиня президії Координаційної ради Світлана Алексієвич покинула Білорусь. Письменниця вирушила на лікування до Німеччини. Поїздку планували раніше, проте перенесли через пандемію коронавірусу.
Суд над головним редактором видання "Наша Ніва"
Заводський суд Мінська 28 вересня розглядав справу головного редактора видання "Наша Ніва" Єгора Мартиновича, інформує TUT.by. До цього медійника три доби тривали під вартою. Мартиновича звинувачують у порушенні порядку проведення масових заходів.
Мартинович зі звинуваченням був категорично не згідний. Каже, що лише здійснював журналістську діяльність, коли його силою повели в автозак спецпризначенці.
Суд над Мартиновичем / Фото TUT.by
Незважаючи на аргументи Мартиновича суд визнав його винним і призначив штраф у сумі 405 білоруських рублів.
Дивіться відео біля будівлі суду:
Суд над лікарем-реаніматологом
У Мінську відбувся суд над лікарем-реаніматологом Богданом Шильніковським. Наприкінці минулого тижня медика викликали у РУВС, звідки вже не відпустили. Зивнувачення традиційне – порушення порядку проведення масових заходів. Суд ухвалив рішення відправити справу на доопрацювання.
Студентські акції
Активними учасниками білоруських протестів залишаються студенти. Цього разу проти свавілля в країні вийшли протестувати молоді люди, що навчаються у Білоруському державному економічному університеті та Білоруському державному лінгвістичному університеті.
Дивіться відео протесту студентів:
Чисельність протестів: дані МВС Білорусі
У силовому відомстві Білорусі зазначають, що акції протестів в країні стали значно менш чисельними. Проте конкретних цифр щодо акцій у Мінську у МВС не називають.
У відомстві зазначили, що в усіх містах, окрім Мінська на акції 27 вересня вийшли "від 5 до 220 осіб". Проте силовики наголосили, що під час акцій у столиці до міліції надішли сотні дзвінків від громадян зі скаргами на протестувальників.
Підтримка Білорусі за кордоном
Білорусів, що протестують проти режиму Лукашенка, продовжують активно підтримувати за кордоном. Акції провели у США: Вашингтоні, Детройті та Іден-Прері, що у штаті Міннесота.
Автопробіг у Міннесоті / Фото з фейсбук-сторінки BelarusUS
Акція у США / Фото з фейсбук-сторінки BelarusUS
Діти з палицями та у шоломах
У соцмережах поширили фото зі школярами у шоломах та з палицями в руках. Світлини зробили у Гродно, у гімназії №2. Директорка навчального закладу пояснювати скандальні фото відмовилась, лише зазначивши, що це був день "профорієнтації".
Шокуючі кадри з Гродно / Фото TUT.by
Протести в Білорусі: головне
- 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко.
- Втім, екзитполи та незалежні експерти повідомили про зовсім інші результати: згідно з ними, президентом Білорусі стала головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.
- Обурені виборці почали виходити на мирні демонстрації. Силовики влаштували жорстокий розгін протестів.
- Від початку протестів 5 людей загинули, сотні були поранені, а ще тисячі – затримані.
- З 11 серпня у країні розпочався всенародний страйк. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи чесних виборів.
- 23 вересня Олександр Лукашенко провів таємну інавгурацію, яку, всупереч національному законодавству, не показували по телебаченню.
- Вечірні акції у день інавгурації особливо жорстоко розганяли силовики: багато затриманих та травмованих.