Протестувальників розігнали силою перед тим, як там мав виступати Трамп. Люди із плакатами кричали "Не стріляйте" та намагалися протистояти, повідомляє CNN.
Радимо прочитати США у вогні: чому вибухнули протести та чи врятується Трамп
Зрештою мітингувальників вдалося відтіснити і там президент Дональд Трамп виступив із промовою. Він закликав заспокоїтися, засудив агресію та назвав організаторів заворушень "анархістами, антифа і мародерами". Зрештою пригрозив застосувати Національну гвардію для придушення протестів.
Реакція мера Вашингтона
Мер Вашингтона Мюріел Баузер одразу ж засудила застосування сльозогінного газу проти мирних демонстрантів біля Білого дому. "Я ввела комендантську годину, починаючи із 19 години. За 25 хвилин до початку комендантської години і без провокацій федеральна поліція застосувала боєприпаси до мирних протестувальників перед Білим домом, що зробило роботу співробітників поліцейського департаменту Вашингтона ще більш важкою. Це ганьба". Про це Мюріел Боузер написала у своєму твіттері.
Де ще того вечора жорстоко придушили протести
- Поліція в Річмонді, штат Вірджинія, застосувала сльозогінний газ проти протестувальників, спершу попередивши їх в інтернеті про припинення протесту. Протестувальники намагалися знести статуї на Монумент-авеню, що поставило людей у "серйозну небезпеку", як написала поліція.
- Війська Національної гвардії і співробітники поліції Атланти пронеслися через центр міста Атланта, штат Джорджія, витіснивши протестувальників із застосуванням сльозогінного газу.
Губернатори-демократи не підтримують Трампа
- Губернатор Іллінойсу Джей Прітцкер каже, що Трамп "роздмухує полум'я" замість того, щоб принести мир.
- Губернатор штату Орегон Кейт Браун заявила, що вона відхилила заклики мера Портленда активувати Національну гвардію у відповідь на протести.
- Нью-йоркський губернатор Ендрю Куомо сказав "ні, дякую" погрозі Трампа мобілізувати війська.
- Губернатор Мічигану Гретхен Уітмер не сказала однозначно, чи буде вона застосовувати федеральні війська в своєму штаті, однак вона висловила засудження такої ідеї.
- Губернатор Невади Стів Сісолак звинуватив президента в "розпалюванні войовничості, расової напруженості і створенні розколу".