Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів 24 Каналу, що Повітряні сили України, попри дефіцит відповідних зенітно-ракетних комплексів та авіації, 26 серпня змогли відбити один з наймасованіших ударів по Києву – на межі своїх можливостей. Це дуже високий показник, проте Україні потрібно більше засобів, щоб його покращувати.
До теми Ворог атакував 42 повітряними цілями: скільки збили
Потрібні високотехнологічні засоби ППО
Для протидії ракетам Х-47М2 "Кинджал", 9М723 ОТРК "Іскандер-М" та 3M22 "Циркон", які росіяни хоч і дуже рідко, але використовують, потрібні високотехнологічні засоби ППО – насамперед ЗРК Patriot та SAMP/T.
Не в усіх областях України є ешелонована ППО, в складі якої є такі засоби. Тому протидія цим ракетам можлива у Києві та Київській області та в деяких інших,
– пояснив військовий оглядач.
Також складна ситуація з безпілотниками Shahed-136, але не тому, що українська ППО їх менше збиває, а, тому що, за його словами, росіяни почали використовувати нову тактику – запускають їх по досить складних траєкторіях польоту.
Іноді "Шахеди" пролітають над водоймами, болотами, лісами – там, де їх важко переслідувати сухопутним мобільним групам перехоплення. У такому випадку використовується:
- зенітно-ракетний комплекс малого радіуса дій, який є не в кожній області;
- залучається авіація, наприклад, ударні гелікоптери.
Нещодавно з'явилось відео, як українські вертольоти Мі-24 та Мі-8 збивають "Шахеди". Це один з засобів протидії російським дронам, але їхню кількість потрібно збільшувати, тому що повітряної компоненти – гелікоптерів – нам не вистачає. Так само потрібно більше легкої авіації – легкої штурмової, турбогвинтової, поршневої, яка дозволяє перехоплювати повітряні об'єкти,
– наголосив Олександр Коваленко.
Нагадаємо, що ворог 4 вересня завдав ударів по Львову, Кривому Рогу та Києву. Зокрема у Львові внаслідок удару, на жаль, загинуло 7 людей, серед яких – 7-річна дівчинка. Також є постраждалі – щонайменше 64 людини.