Володимир Зеленський найближчим часом має зустрітись із Джо Байденом, щоб передати йому та двом кандидатам на майбутніх виборах у США план припинення війни в Україні. Політолог Ігор Рейтерович розповів 24 Каналу, що нашій країні дуже важлива реакція чинного президента США, Дональда Трампа та Камали Гарріс на український мирний план, адже від цього багато залежить.
Дивіться також Різні війни за одним сценарієм: як Росія створила собі образ "миротворця" і чому в це повірили
Реакція Путіна
На думку Ігоря Рейтеровича, заяви Путіна про мирні перемовини зумовлені наближенням зустрічі Зеленського з американськими політиками.
Путін розуміє, що там будуть про щось говорити і є ймовірність, що США нададуть Україні більше зброї та дозвіл на атаки по Росії. Таким чином він намагається діяти на випередження,
– зауважив політолог.
Росія хотіла б перемовин
Рейтерович припустив, що кремлівському диктатору потрібні перемовини, адже він бачить, що у нього вже не буде кращої можливості та аргументів. Події на фронті й спроможності розвитку Росії можуть дедалі погіршуватись.
Путін згадав про домовленості в Стамбулі. Позиції та заяви обох сторін дуже відрізнялись. Суть полягала в тому, що Росія мала вивести свої війська із території України за межі станом на 24 лютого 2022 року,
– сказав він.
Політолог зазначив, що Росія, можливо, намагатиметься зробити переговори у Туреччині основою для майбутніх дискусій з Україною.
Зверніть увагу! Переговори у Стамбулі розпочались 29 березня 2022 року. Там обговорювали Війну Росії проти України та шляхи пошуку миру.
Курська операцію
Ігор Рейтерович підкреслив, що саме операція Сил оборони у Курській області спричинила зміну риторики кремлівського диктатора.
Путін розуміє, що Курська операція має військовий, інформаційний та політичний ефект. Для нього варіант умовних перемовин на основі стамбульських, ймовірно, сприятливий у цьому контексті. Може відбутись обмін частинами територій, адже не буде іншого варіанту,
– висловився він.