Про це він сказав у інтерв'ю "Гордону".

"Путін вже зазнав трьох серйозних зовнішньополітичних поразок. Перша і найважча – в Україні: провал проекту "Новоросія", коли російськомовні українці відкинули фашистську концепцію "русского мира". Друга поразка – провал ядерного шантажу країн Балтії. Путін розраховував, що прийде у Прибалтику зі своїми "зеленими чоловічками", а НАТО злякається конфлікту з ядерною державою. Третя поразка – Сирія, яка назавжди поставила на Путіні клеймо військового злочинця. На жаль, не тільки на Путіні, а й на всій Росії", – наголосив Піонтковський.

Політолог додав, що схожий сценарій вже мав місце в історії за часів Сталіна та Хрущова, коли вони "ставили світ на межу ядерної війни", але радянських лідерів усували свої ж. Він нагадав, що у ті часи існувало Політбюро – інститут, який всередині комуністичної системи обмежував владу першої особи.

Читайте також: Росія реально готується до війни, – Саакашвілі

"Згадайте зиму 1952-1953 років. Товариш Сталін – злочинний, але досить раціональний лідер більшу частину свого правління, збожеволів і реально готувався до ядерної війни із Заходом. Це абсолютно не подобалося іншим членам Політбюро, і в результаті раптово з'ясувалося, що у Сталіна агональне дихання Чейна-Стокса", – пояснив Андрій Піонтковський.

Відсутність формального захисного механізму ( так званого Політбюро, – 24) у Росії затягує кремлівську агонію, але врешті-решт з Кремля Путіна все одно винесуть його ж наближені. А більше – нікому,
– вважає політолог.

Довідка: Дихання Чейна-Стокса — патологічний тип дихання, при якому поверхневі й рідкі дихальні рухи поступово частішають і поглиблюються, а досягнувши максимуму на 5-7 вдих, починають слабшати й стають рідшими, після чого настає пауза.